Na vysokých podpatcích: Jak zlepšit komfort chůze, aby nohy nebolely

vysoké podpatky
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Obuv na vysokých podpatcích je ženská a sexy. Nejeden muž se rád ohlédne za majitelkou nohou, které tyto boty nosí. Ne vždy je však pro ženu chůze v takové obuvi příjemná. Zvláště po delší odmlce, kdy si chodidla musejí na boty zvyknout, se mohou objevit nepříjemné obtíže. Jak jim předcházet?

Aby chodidla netrpěla

Ideální podpatek, který je zdraví prospěšný, je velký asi 4 centimetry. Jedná se obvykle o dámskou obuv určenou pro běžné nošení. Může být na klínku, širokém i úzkém podpatku.

Ženy je zpravidla obouvají na cestu do zaměstnání nebo na pochůzky po městě. Boty na vysokém podpatku by neměly sloužit pro celodenní nošení.

Nepřirozeně vyzdvižené chodidlo může začít trpět některými obtížemi, nejvíce to odnáší Achillova pata. Přesto se takového typu obuvi ženy nerady vzdávají, protože v nich vypadají velmi žensky.

Vybírejte obuv z pravé usně

Jestliže si bez obuvi na vysokém podpatku neumíte představit svůj každodenní outfit, pak volte raději boty z pravé usně. Je poddajná, chozením se přizpůsobí chodidlu a při dobré péči vydrží dobře sloužit po dlouhou dobu.

V syntetickém materiálu se noha bude více potit, mohou vznikat nepříjemné puchýře a otlaky. Těm je možné předcházet tak, že si místo, kde se nejčastěji objevují, přelepíte náplastí, a tím ho chráníte. Jedná se zejména o paty nebo malíčky, které na to nejvíce trpí.

Příjemné gelové vložky do bot

Úlevu bolavým nohám v dámské obuvi na vysokých podpatcích mohou poskytnout gelové vložky do bot. Jsou vhodné hlavně pro lidi, kteří tráví celý den na nohách.

Gelové vložky tlumí otřesy a tlak, které vznikají při došlapu. Příjemně chladí a zabraňují nepříjemného pálení i vzniku puchýřů. Jsou ergonomicky tvarované a pružné, takže noze poskytují velmi dobrý komfort.

Vybírejte tyto vložky podle velikost chodidla a podle toho, jestli jsou určené pro ženy, či muže, protože ženské a mužské chodidlo je každé jinak tvarované.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz