Malé černé šaty: Jak je vybrat podle typu postavy

malé černé šaty
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Do dámského šatníku neodmyslitelně patří také tzv. malé černé šaty, které si lze vzít na večírek, představení do divadla nebo třeba na koncert vážné hudby. Při jejich výběru je třeba respektovat především typ postavy. Jak to tedy s tímto oblečením je?

Vezměte si je jako ve Snídani u Tiffanyho

S malými černými šaty přišla poprvé ikona módního návrhářství – Coco Chanel. Ona byla tou, která objevila jejich kouzlo a univerzálnost.

Pokud jste viděli americký film Snídaně u Tiffanyho, tak přesně tento typ šatů měla oblečená i jeho hlavní hvězda Audrey Hepburnová.

Od té doby ušly malé černé šaty dlouhý čas a stále si zachovaly své podstatné vlastnosti. Lze si je totiž vzít s klidem i do práce, třeba společně s džínovou bundičkou, a večer v nich poté dělat parádu na společenské události.

Pro ženské křivky nebo naopak chlapeckou postavu

Jestliže máte ženské křivky, tedy vaší předností jsou velká ňadra a štíhlý pas, budou vám určitě slušet malé černé zavinovací šaty s délkou ke kolenům. Působí velmi něžně a žensky a dělají opravdu hezkou postavu. Sukně může být i rozšířená.

S chlapeckou postavou si můžete dovolit vlastně jakýkoliv střih šatů, každý vám bude slušet. Dejte ale promluvit své ženskosti a zvolte si šaty s řasením, krajkou i nabíráním – třeba v oblasti rukávů, výstřihu nebo pasu.

Pro postavu ve tvaru hrušky nebo jablka

Když má žena postavu ve tvaru hrušky, obvykle to znamená, že na štíhlejší pas navazují širší boky. Ty byste možná chtěla poněkud schovat a raději dát vyniknout ramenům. Vybírejte tedy malé černé šaty s rozšířenou sukní, jež se vám okolo boků bude hezky vlnit. Zeštíhlí vás a budete vypadat kouzelně.

Ženy s postavou jablka potřebují schovat vystupující bříško a naopak dát na odiv své štíhlé nohy. Zde se jako ideální střih malých černých šatů jeví tvar do písmene A nebo empírový střih, který působí velmi mladistvě a žensky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz