Lakování nehtů: Jaký je správný postup a co je důležité dodržet

lakovani nehtu
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Už mále holčičky mají rády lakování nehtů. Stačí, když jim maminka nabarví alespoň jeden nehtík. Až dorostou do věku ženy nebo slečny, budou si lakovat nehty samy. Jaký je správný postup, aby se výsledek vydařil?

Upravené nehty jsou vizitka každé ženy

Lakování nehtů patří ke zkrášlujícím procedurám, jež jsou doménou žen. I když na první pohled vypadá vše jednoduše, je nutné dodržet určitá pravidla. Například to, že nehty je třeba před lakování zbavit mastnoty, aby na nich lak dobře přilnul. To uděláme přetřením odlakovačem.

Vždy je také třeba nehty pečlivě zbavit starého laku. Nehty by měly být řádně upravené a zapilované do požadovaného tvaru. Nehtovou kůžičku zatlačíme nejlépe pomerančovým dřívkem.

Správný postup lakování nehtů

Lak není dobré aplikovat na rozmočené nehty. Zapomeňte tedy před procedurou na umývání nádobí nebo koupání. Pro zkrášlování si vyhraďte volnou chvilku, při které vás nikdo nebude rušit.

Základem kvalitní práce je podkladový lak, jenž vyrovná povrch nehtu. Je třeba ho nechat důkladně zaschnout, než budeme nanášet první vrstvu barevného laku.

Lahvičku s lakem není vhodné před nanášením protřepávat. Vyrobily by se v ní bublinky, které by lakování nehtů znepříjemnily. Stačí pouze lahvičku jemně promnout mezi prsty, čímž se lak uvnitř dobře promísí.

Od nehtového lůžka směrem nahoru

Štěteček pak namočíme v laku a jednu stranu otřeme o hrdlo lahvičky. Lak nanášíme od nehtové kůžičky směrem nahoru ve třech pruzích. Začínáme uprostřed nehtu, pak přejdeme k jeho krajům.

Pokud se nám podaří přetáhnout na kůži, lak odstraníme vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači.

Druhá vrstva

I když první vrstva není příliš dokonalá, tak to vůbec nevadí, protože druhá to jistí. Počkáme do úplného zaschnutí laku a naneseme druhou vrstvu

Odolné laky vydrží být pěkné i pět až sedm dní.

Správná péče o nehty

Častým odlakováním se nehty vysouší. Je proto nutné jim dopřát vhodnou péči v podobě kvalitního vyživujícího krému, který nanášíme nejlépe na noc.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz