Kyselina hyaluronová pro krásu i zdraví. Je dobrá na pleť i klouby

kyselina hyaluronova
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Když jste mladí, vrásky neřešíte. Jenže postupem času se začnou objevovat. Nejprve ty drobnější, k nimž přibývají i hlubší. Kyselina hyaluronová při aplikaci na pleť pomáhá hydratovat pokožku a dokáže prospět například i kloubům. V čem je kyselina hyaluronová obsažena?

Kyselina hyaluronová a zdraví

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje také v organismu, a to ve formě soli zvané hyaluronan, protože může existovat jen v silně kyselém prostředí. Proto je označení kyselina poněkud zavádějící a používá se spíše jen v kosmetice.

Hyaluronan působí příznivě na tkáně, kůži i chrupavky v kloubech. Jestliže jste po operaci a máte na těle hojící se jizvu, je ideální používat kosmetické přípravky, jež hyaluronan obsahují. Ten totiž brání ukládání kolagenu do jizev.

Kyselina hyaluronová na vrásky

Prospěšné vlastnosti hyaluronanu se využívají také v kosmetickém průmyslu při výrobě pleťových krémů a sér. Hyaluronan na sebe váže vodu, která díky tomu zůstává v pokožce, jež pak nepodléhá tolik procesu stárnutí.

Hlubší vrásky se při pravidelném používání krémů s obsahem kyseliny hyaluronové redukují a pleť nabývá mladšího vzhledu.

Od určitého věku by tedy mělo být pravidlem, že si pro péči o pokožku na obličeji vybíráme přípravky, jež kyselinu hyaluronovou obsahují.

Rozdíl mezi krémem a sérem

Krémy jsou vhodné pro každodenní péči o pleť. Jestliže však pokožce chceme dopřát nárazově vyšší dávku prospěšných látek, pak si vybíráme přípravky na bází séra. To totiž obsahuje účinné látky v koncentrované podobě, jež působí okamžitě.

Sérum s kyselinou hyaluronovou pleť tedy ihned vyhladí a viditelně zlepší její vzhled díky liftingovému efektu. Pokožka je svěží a pružná. Pleťová séra jsou proto perfektním doplňkem péče o pokožku obličeje.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz