Jak plnit koblihy náplněmi. Jde to před smažením i po smažení

koblihy
Zdroj: Pixabay
Autor: Martin Straka

Nadýchané koblihy miluje téměř celý národ, ne náhodou jsou lidmi tolik oblíbené. I domácí koblihy mohou být chuťově luxusní. Koblihy se navíc dají plnit nejrůznějšími krémy či domácími zavařeninami přesně podle vašich chutí. Takových zavařenin máme často uložených doma ve své spíži celou řadu. Pojďme si ale říct, jak koblihy naplnit.

Domácí koblihy

Na poctivé koblihy nepotřebujete nijak speciální ingredience, vždy bude spíš záležet na tom, jak dobře těsto na koblihy dokážete zpracovat. Dokonale nadýchané, vláčné těsto by mělo obsahovat především kvalitní droždí.

Těsto na koblihy nechte vždy také důkladně vykynout, nic neuspěchejte Důležité je, aby se těsto nelepilo a zůstalo dostatečně hladké. Na těsto použijte nejlépe domácí vejce. Smažit je třeba v oleji tak, aby se koblihy nedotýkaly dna nádoby.

Jak plnit koblihy?

Kromě přípravy těsta či smažení je velmi důležitým krokem také plnění koblih. Domácí koblihy můžete plnit dvěma způsoby, a to před smažením i po smažení. Je na vás, kterou variantu si zvolíte.

Plnění před smažením

Pokud se rozhodnete pro plnění těsta ještě za syrového stavu, neváhejte si vzít na pomoc třeba obyčejnou skleničku. Pomocí skleničky můžete těsto vykrájet na pravidelná kolečka.

Na každé kolečko těsta, které jste vyváleli pomocí skleničky, dejte porci zavařeniny či krému. Pro plnění vám postačí bohatě vždy jedna lžička na každé kolečko

Zavařeninu, která je uprostřed, potom překryjte druhým plátem těsta tak, aby se obě těsta dobře zakrývali. Kraje vždy dobře spojte. Následně bude na řadě smažení koblihy do zlatova.

Plnění po smažení

Domácí koblihy lze plnit i po usmažení. Náplně se do nich vejde o něco více, a navíc nemusíte riskovat, že vám náplň během smažení vyteče ven.

Koblihu po usmažení nařízněte nožem a pomocí cukrářského sáčku, který vložíte špičkou dovnitř koblihy, ji naplňte. Náplní rozhodněte nešetřete. Ať vaše kobliha stojí skutečně za to.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz