Jak si ustlat správně postel? Ustlat postel byste si měli každý den

ustlat postel
Zdroj: Pixabay
Autor: Iveta Schwarzová

Stlaní postele je aktivita, která ve většině případů nezabere více než minutu, přesto se jí ale ve většině případů ráno nevěnujeme. Důvodů je hned několik, může se jednat o spěch nebo pocit, že tato činnost není důležitá. Opak je ale pravdou, ustlat postel byste si měli každý den. Jak si postel ustlat správně?

Není důležité, že to nikdo nevidí

Častou výmluvou, proč není potřeba stlát si postel, je skutečnost, že to stejně nikdo nevidí. Pokud k nám totiž přijde návštěva, jen málokdy ji pozveme právě do ložnice.

Proto svoji pozornost zaměřujeme na jiné části domu, které udržujeme v čistotě.

Ustlaná postel ale může udat rytmus celého našeho dne. Dodá celé naší ložnici uklizený dojem a i nám se na ní po ránu bude mnohem lépe dívat.

Navíc podvědomě budeme mít pocit, že jsme již splnili nějaký úkol a proto pro nás bude jednodušší vrhnout se do úkolů dalších.

Ustlaná postel zvyšuje produktivitu

Pokud si z ranního stlaní postele uděláte zvyk, budeme všeobecně produktivnější. Tento jednoduchý čin nám dá pocit, že máme nad sebou i svým dnem kontrolu a bude pro nás jednodušší si jej užít.

Ač se to nemusí zdát, v ložnici trávíme velkou část našeho dne. Proto právě to, jak vypadá, má velký vliv na naši náladu. Právě ustlaná postel dokazuje, že nám záleží nejen na našem domově, ale i na nás samotných. A díky tomu máme lepší pocit.

Jak si správně ustlat postel?

Prvním krokem, který je zapotřebí pro správně ustlanou postel, je rovné povlečení. Nutně to neznamená, že jej musíme žehlit.

Ideálním řešením je povléci naše peřiny povlečením, které jsme právě vyndaly ze sušičky. V létě je vhodné ložní prádlo sušit na sluníčku.

Potom, co naši postel povlečeme, je vhodné ji uhladit rukama. I to jí dodá upravený vzhled.

Také se doporučuje mít vedle postele úložný prostor, který bude sloužit na dekorační polštáře. Ty jednoduše každé ráno na postel umístíme, před spaním je zase schováme.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz