Jak na správné holení nohou: Hladké nohy bez zarudnutí a pupínků

jak na hladke nohy
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Holení nohou se stalo trendem, kdy si v současnosti holí nohy téměř každá žena. Mohla by vás napadnout otázka, jak má vůbec takové správné holení nohou vypadat? A jak se během holení o nohy starat, aby byly po hladkém oholení bez zarudnutí a pupínků?

Po přečtení našeho článku možná zjistíte, že při holení děláte i několik chyb.

Depilace či epilace – jaký je rozdíl?

Víte, jaký je rozdíl mezi depilací a epilací? Epilace znamená odstraňování chloupků včetně kořínků, tedy například pomocí voskových pásků, epilátoru či pomocí cukrové pasty. Depilace oproti tomu odstraňuje chloupky jen z povrchu kůže.

Správné holení nohou se poté liší v závislosti na zvolené metodě odstraňování chloupků. Nejčastější metodou, kterou ženy používají, je holení pomocí žiletky, které spadá do kategorie depilace. Výhodou depilace je to, že je bezbolestivá a obvykle je to rychlejší varianta oproti epilaci. Jedná se také o variantu levnější. Nevýhodou však je, že hladká pokožka nevydrží dlouho, a tak musíte holit nohy častěji.

V poslední době se také do povědomí žen dostává pojem IPL. V překladu se jedná o intenzivní pulzní světlo, které působí na chloupky a ničí je včetně kořínků. Tato metoda je založená na rozdílném pigmentu chloupků a pokožky. Jedná se o metodu, která výrazně redukuje růst chloupků. Trvale je však neodstraňuje.

Správné holení nohou pomocí žiletky

Nejčastější metodou holení nohou je obyčejná žiletka, a proto se nyní zaměříme na to, jak má správné holení pomocí žiletky vypadat.

Výběr holícího nástroje

Základem je mít správný nástroj a důležitým prvkem mít žiletku pouze pro sebe. Půjčovat si žiletku od partnera je totiž zásadní chybou.

Vyhýbejte se jednorázovým žiletkám a raději si pořiďte kvalitnější holítko s možností výměny hlavice. Zde se dostáváme k nejčastější chybě při holení. Hlavici byste měla vyměnit alespoň každé 2 měsíce, ideálně po přibližně 10 použitích.

Hladké nohy bez zarudnutí a pupínků

Správnou péčí o nohy během holení a po holení předejdete problémům, proto nezapomínejte vždy použít pěnu či gel na holení a po holení nohy hydratovat například balzámem po holení. Předejdete tak nepříjemnému zarudnutí a vzniku pupínků.

Chcete mít nohy ještě hladší?

Správné holení nohou vyžaduje svůj čas, a proto vyzkoušejte holit si nohy večer po koupeli či sprše. Chloupky totiž během sprchy či koupele změknou. Díky tomu se snáze dostanete co nejblíže ke kořínkům a nohy tak budou ve výsledku hladší než obvykle.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz