Ztvrdlá kůže na loktech. Zbavte se jí jednoduchým fíglem

ztvrdlá kůže na loktech
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Ztvrdlá kůže na loktech může být opravdu nepříjemná. Pokud se jí nemůžete zbavit pouze mazáním mastiček, tak vyzkoušejte náš jednoduchý fígl pomocí masti, obvazu a mikrotenového sáčku. Pojďme se společně podívat, jak se zbavit ztvrdlé kůže na loktech.

Ztvrdlá kůže na loktech

I u tohoto problému je nejdůležitější prevence. Nejčastěji se ztvrdlá kůže na loktech objevuje u lidí, kteří pracují v kanceláři u počítače a mají lokty opřené o stůl. Díky tomu je kůže neustále několik hodin denně utlačována a její obrana je postupné tvrdnutí a odumírání staré kůže.

Problém to není jen estetický, ale může být po čase také velice bolestivý. Nejvíce to poznáte při nošení dlouhého rukávu, kdy se vám bude odlupující se kůže zatrhávat o oblečení.

Prevencí, jak předcházet tvrdnutí kůže, je neopírat se tolik hodin denně o pracovní stůl. Druhou možností je pořídit si gelový polštářek pod loket.

Jak se zbavit ztvrdlé kůže?

Ztvrdlá kůže by se v žádném případě neměla odstraňovat mechanicky, vždy je potřeba ji nechat samovolně odpadnout. Při samovolném odpadnutí staré odumřelé kůže už totiž máte jistotu, že se pod ní stihla vytvořit nová zdravá kůže.

Nejlepší pro likvidaci ztvrdlé kůže je krém nebo mastička, kterou si lokty namažete. Na namazané místo přiložíte mikrotenový sáček a pomocí běžného sterilního obvazu si loket zavážete.

Tato procedura je nejlepší přes noc, kdy vás to nebude při běžném životě nijak omezovat. Díky tomu se kůže dokonale zjemní a postižené místo se bude rychleji hojit. Proceduru je ideální opakovat každou druhou noc.

Návštěva kožního oddělení nebo lékárna

Jestliže bojujete se ztvrdlou kůží na loktech již delší dobu a ani metoda mikrotenového sáčku přiloženého s mastí přes noc nezabírá, tak je rozhodně na místě vyhledat odbornou pomoc. Na kožním oddělení váš problém rádi vyřeší.

Pokud by se vám nedařilo si s touto komplikací doma poradit, můžete se rozhodně poptat i v lékárně, kde prodávají různé účinné preparáty k odstranění ztvrdlé kůže.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz