Jak zabránit vypadávání vlasů. Prvně je třeba léčit tělo zevnitř

vypadavani vlasu
Zdroj: Pixabay
Autor: Simona Zatloukalova

Vypadávání vlasů trápí nejen muže, u kterých je to dané většinou geneticky, ale i některé ženy. Jak zabránit vypadávání vlasů, když nejde zrovna o genetiku? V prvé řadě je třeba začít léčit tělo zevnitř, pomůže i kvalitní péče o vlasy.

Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Většina problémů s vlasy pramení z nedostatku vitamínů a minerálů. Pro kvalitu našich vlasů jsou důležité vitamíny (zejména vitamín B) a minerály jako zinek, hořčík a železo.

Častou příčinou vypadávání vlasů je stres, kterému je proto dobré se vyvarovat. Ženy trápí vypadávání vlasů také během menopauzy, kdy tělo ztrácí estrogen nebo těsně po porodu, kdy se optimální hladiny estrogenu vrací pomalu.

Důležité je vitamíny brát pravidelně a mít trpělivost, protože změny se pochopitelně neprojeví ihned. Podpořit kvalitu vlasů můžete i bylinnými čaji. Skvělý je například kopřivový čaj, který vašemu tělu zajistí potřebnou dávku železa.

Kvalitní péče o vlasy

S kvalitou vašich vlasů a jejich vypadáváním samozřejmě souvisí i to, jak o ně pečujete. Doporučit lze speciální šampony a kondicionéry, které jsou určené k tomu, aby zmírnily vypadávání vlasů.

Dobré je péči o vlasy doplnit například i kopřivovou či lopuchovou vodou, která se jemně vmasíruje ke kořínkům nebo pravidelnými maskami a zábaly. Každý je však jiný a nic není bohužel zaručené – vyzkoušejte a uvidíte, zda to na vás bude mít pozitivní efekt.

Pokud máte dlouhé vlasy, dbejte i na správný výběr hřebenu či kartáče, aby vaše vlasy během rozčesávání příliš netahal a nepoškozoval je. Vyvarujte se také ideálně používání gelů či laků na vlasy. Nebo je alespoň nepoužívejte příliš často.

Když už nic nezabírá

Pokud jste už vyzkoušely všechny možné tipy a rady proti vypadávání vlasů, ale situace se zhoršuje, bude třeba konzultovat tento problém raději s lékařem.

Za vypadáváním vlasů totiž někdy mohou stát i různě vážné zdravotní problémy. Čím dříve je poté začnete řešit, tím pochopitelně lépe.

Zdroj informací: Lékárna, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz