Rámy plastových oken vyčistíte snadno pomocí běžných surovin, co máte doma

cisteni ramu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pořádně a kvalitně vyčistit rámy plastových oken může být pro někoho velkým oříškem. Pokud máte okna dlouho špinavá a špína už je v rámech pořádně zanesená, tak některé běžné čisticí prostředky nepostačí.

Pojďme se tedy podívat, jak vyčistit rámy plastových oken pomocí běžných prostředků, které má většina lidí doma.

Rámy plastových oken ušetřete od zbytečných chemikálií

Není potřeba na rámy využívat příliš velké množství chemických prostředků, které je mohou zbytečně poškodit a vytvořit škaredé šedé nebo žluté fleky.

Pokud se rozhodnete při čistění oken pro využívání chemických prostředků, tak používejte jen přípravky, které jsou k úklidu běžně prodávány. Může se jednat například o klasický saponát na nádobí nebo tekutý čistič s obsahem jemného písku, který se běžně v domácnosti využívá pro čistění vany, umyvadel nebo sprchového koutu.

Pozor si dávejte i na čištění párou, která může rám poškodit

Pokud budete čistit okna pomocí výkonného parního čističe, tak tímto způsobem můžete dokonale vyčistit okenní skla. Na to je parní čistič dokonce velice vhodný.

Na rámy ho ale příliš nepoužívejte, protože by je mohla horká pára, která z přístroje vychází, poškodit. Proto raději zvolte ruční způsob čištění rámů oken.

Čištění rámů oken pomocí běžných domácích prostředků

Pro čistění můžete použít běžné domácí saponáty, které se používají na nádobí nebo v koupelně. Pokud chcete jít přírodnější cestou, můžete využít jedlou sodu, kterou si budete pomalu nanášet na rám okna a následně ji budete roztírat pomocí navlhčené houbičky.

Dále můžete použít ocet, který je také velice dobrým pomocníkem při čištění v domácnosti. Nejlepší aplikací je zahradní rozprašovač. Smíchejte si jeden díl vody, tři díly octa a jeden díl citronové šťávy. Citronová šťáva se přidává pro eliminaci zápachu.

Pokud si budete chtít rám oken ještě přeleštit domácí leštěnkou, tak si stačí smíchat díl olivového oleje a jeden díl citronové šťávy.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz