Odstranit bradavici zvládnete i doma. Jak to udělat bezbolestně?

bradavice
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Chcete si odstranit doma bradavici bez nutnosti návštěvy kožní ambulance? Je to možné, jen musíte dodržet správný postup pro odstranění bradavic. Bradavice jsou velmi infekční, proto se vždy snažte co nejméně se dotýkat daného místa, aby nedocházelo ke zbytečnému přenášení bradavic na jiné části těla.

Odstranění bradavice jablečným octem

K odstranění bradavice můžete použít například jablečný ocet, který ji dokáže zlikvidovat během pár nocí. Postup je velmi jednoduchý a aplikaci jablečného octu zvládne úplně každý svépomocí.

Na vatový tampon si naneste jablečný ocet a přiložte ho na místo postižené bradavicí. Pomocí obvazu tampon přitáhněte tak, aby se neškrtila kůže, ale aby byl tampon dostatečně přitlačen na bradavici.

Tento úkon je vždy nejlepší dělat přes noc a přes den nechat bradavici normálně na vzduchu. Postup opakujte každou noc, dokud bradavice nezmizí.

Jak odstranit bradavici česnekem

Na bradavice může být účinný i česnek, a to podobně jako jablečný ocet. U této varianty však musíte počítat s velkým zápachem česneku a také s tím, že může po přiložení na bradavici pěkně pálit. Pokud máte citlivější pokožku, tak raději česnek na bradavici nepoužívejte.

Jde tedy o to, aby se stroužek česneku ihned po ukrojení co nejdříve přiložil na bradavici, dokud ukrojená strana nezačne zasychat. Stejně jako u vatového tamponu je dobré česnek přivázat pomocí obvazu nebo minimálně pomocí náplasti.

Co dělat, když bradavice nemizí?

Pokud bradavice nezmizí ani po 14 dnech používaní jedné z možnosti, tak je lepší rovnou vyrazit na kožní oddělení, kde vám bradavici většinou vyříznou nebo zmrazí pomocí tekutého dusíku.

Pokud se náhodou rozhodnete si doma vypreparovat bradavici svépomocí, tak musíte po vypreparování zkontrolovat, zda vám v místě nezůstal kořínek z bradavice.

Dávejte si i velký pozor na krev, která se při odstranění bradavice může začít uvolňovat, protože právě ta může roznášet virus bradavice dál po pokožce.

Zdroj informací: Na základě osobní zkušenosti autorky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz