Malování interiéru stříkací pistolí vám ušetří mnoho času. Jak na to?

strikaci pistole
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Malování interiéru si můžete zjednodušit díky nové technologii nástřiku barvy na stěnu pomocí stříkací pistole. Jak na to, aby byl nástřik opravdu dokonale aplikovaný? Pokud dodržíte pár zásadních pravidel, tak můžete mít vymalováno za desetinu času oproti klasickému válečkování.

Před malováním je třeba se řádně připravit

Pokud se rozhodnete pro malování interiéru pomocí nástřiku barvy na stěnu, tak si musíte předem vše pořádně připravit. Hlavní je vše pořádně zakrýt před započetím nástřiku barvy na stěny. Nejvíce práce zabere zakrytí všech dveřních obložek, oken a radiátorů.

Čím důkladněji si vše před malováním zakryjete, tak tím více práce si pak ušetříte s úklidem po malování. Na všechny podlahové plochy je dobré použít pevnou folii, po které budete moci chodit a ochráníte podlahu před znečištěním barvou.

Při malování nezapomínejte na ochranu i sebe, kdy při malování interiéru nástřikem je vhodné si sehnat ochranný oblek, který vám zakryje celou plochu těla. Rozhodně nezapomínejte ani na brýle a kvalitní respirátor.

Malování interiéru stříkací pistolí

K malování interiéru pomocí nástřiku na stěny si musíte koupit nebo vypůjčit zařízení, které se ve většině případů označuje jako airless nebo malířská stříkací pistole. Je to v podstatě kompresor s čerpadlem, které nasává barvu a tlačí ji do trysek pod vysokým tlakem okolo 180 barů.

Velice důležité je také to, aby byla barva před přidáním do stroje naředěna ve správném poměru, ale také velmi důkladně promíchána, aby se zabránilo vzniku případných kousků, které mohou ucpat stroj.

Nástřik provedete opravdu velmi rychle

Díky velkému tlaku a dokonalému rozprachu dokáže barva z trysek velmi pěkně krýt, proto je však také potřeba si to vyzkoušet a postupovat velice rychle. To znamená, že není vhodné stříkat dlouhou dobu na jedno místo.

Po nastříkání prostoru je potřeba jednu vrstvu nechat zaschnout. Ideální je nechat vrstvu nástřiku zaschnout alespoň 24 hodin a potom provést druhý nátěr. Při schnutí barvy na stěnách je dobré udělat průvan.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz