Jak vyrobit svíčku z vosku. Udělejte si ji snadno podle návodu

vyrobit svíčku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Plánujete si doma vyrobit svíčku? Máte rádi teplo a atmosféru, kterou svíčky umí vytvořit? Tak si vyzkoušejte vyrobit vlastní domácí svíčky, které vám potom svým teplem budou dělat ještě větší radost. Podívejte na náš jednoduchý návod, jak vyrobit svíčku z vosku.

Výroba svíček není složitá, jen k tomu musíte mít potřebné vybavení, které si bez problému koupíte nebo objednáte z některého internetového obchodu až domů.

Z jakého vosku svíčku vyrobit?

Vyrobit svíčku můžete z několika druhů vosků, nejlepší je však sójový vosk, který vydrží hořet dvakrát déle než ostatní druhy vosků. Pokud budete hledat levnější alternativu vosku na vyrábění vlastních svíček, tak můžete koupit parafínový vosk, který je i zdravější.

Můžete vyzkoušet i palmový vosk, který není cenově nejhorší, ale vytváří na povrchu svíček bílá vlákna, takže je s ním lepší vyrobit svíčku v neprůhledném obalu. Celkově domácí výroba svíček je určitě levnější než kupované svíčky.

Co je potřeba k výrobě svíček?

Kromě vosku, který běžně koupíte po půlkilovém nebo kilovém balení budete ještě potřebovat nádobu, do které budete rozehřátý vosk nalévat. Nejlepší je na to skleněná nádoba, ve které potom můžete svíčku rovnou i zapálit.

Stejně tak můžete používat sklenice ze starých vypálených svíček. Dále budete potřebovat knot, kastrůlek, hrnec, dřevěný kolíček a nůžky.

Návod na výrobu svíček

Vyrobit svíčku zvládnete potom už během několika minut. A jak vyrobit svíčku z vosku?

1. V kastrůlku nebo hrnci si rozehřejete vosk, který budete potřebovat na zalití celé svíčky. Jako první si vezmete knot, který položíte kovovým plíškem na dno sklenice.

2. Plíšek můžete uprostřed sklenice přilepit pomocí tavné pistole, aby při zalévání voskem po sklenici necestoval.

3. Jakmile budete mít přilepený knot, tak jeho horní stranu přichytnete pomocí dřevěného kolíčku na prádlo, který potom zapřete o vrchní okraj sklenice, aby se knot držel ve svislé poloze krásně natažený.

4. Pak už jen svíčku zalijete pomocí rozehřátého vosku do požadované výšky. Knot by měl zůstat minimálně centimetr trčet pro jeho bezproblémové zapálení.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz