Kuřecí prsa nerozmrazujte. Nápad na rychlou večeři pro rodinu

kureci sekana
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Zmražená kuřecí prsa nerozmrazujte, ale nastrouhejte je. Vyzkoušejte náš nápad na rychlou večeři pro celou rodinu. Díky netradičnímu postupu si můžete vychutnat zajímavou a chutnou večeři v podobě nastrouhaného kuřecího masa a salátu.

Nápad na rychlou večeři

Náš nápad na rychlou večeři potěší všechny milovníky kuřecího masa a zdravých salátů. Co budete všechno potřebovat? Jedná se o množství, ze kterého se nají celá rodina.

Nachystejte si asi 800 gramů mražených kuřecích řízků, které nerozmrazujte. Dále bude zapotřebí cibule, česnek, 4 lžíce krupice, 2 vejce, 3 lžíce kečupu a koření jako bazalka, sůl a pepř.

Na salát si připravte rukolu, salátovou okurku, cherry rajčata, petrželku, půlku citronu a koření podle chuti. Na dresink poté 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíci medu a 1 lžíci hořčice.

Kuřecí maso se salátem

Kuřecí řízky nerozmrazujte, ale nastrouhejte na struhadle. Přidejte také nastrouhanou cibuli a česnek, poté i další ingredience, jako je krupice, vejce a koření. Všechny ingredience důkladně promíchejte a nechte na chladném místě odpočinout 20 až 30 minut.

Poté si vyložte pekáč pečícím papírem a přendejte vytvořenou směs s kuřecím masem. Pečte v předehřáté troubě při 190 stupních po dobu přibližně 40 minut.

Mezitím si připravte salát, který bude skvělou doplňkovou přílohou. Smíchejte rukolu, nakrájenou okurku a cherry rajčata, petrželku. Poté vymačkejte šťávu z citronu a ochuťte vybraným kořením.

Po 40 minutách pečení masa vyjměte pekáč z trouby a potřete vrch 3 lžíce kečupu. Poté pečte ještě dalších 5-7 minut na 220 stupňů, dokud nebude masa zlatavě hnědá.

Salát před podáváním promíchejte s dresinkem, který si předem nachystáte smícháním olivového oleje, medu a hořčice. Podávejte spolu s kuřecím masem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz