Kožená sedačka potřebuje pravidelnou údržbu. Víte, jak na to?

kozena sedacka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Je kožená sedačka dominantou vašeho obývacího pokoje? Pokud ji chcete zachovat v perfektním stavu i několik let, tak se o ni musíte správně starat, aby se kůže nedřela a nezačala například praskat na nejvíce namáhaných místech nebo loketních opěrkách.

Jak udržovat koženou sedačku?

Kožená sedačka se musí udržovat v co největší čistotě. Každý předmět nebo například kamínek, který by se na koženou sedačku dostal, může kůži podřít.

Stejně tak si musíte dávat pozor na oblečení, které může mít na sobě například kovové cvoky, které mohou být ostré a koženou sedačku můžou taktéž poškodit.

Nejlepší, co můžete pro kůži na kožené sedačce dělat, je pravidelná impregnace. Kůže potřebuje čas od času promastit, aby nevysychala a nestala se tak více náchylnou k prasknutí nebo prošoupání.

K impregnaci používejte jen kvalitní prostředky, které jsou k tomu určené a nepoškodí sedačku ani vaše oblečení.

Kožená sedačka a impregnace

Impregnace by se měla provádět minimálně jednou za rok, a to ideálně před létem. Před aplikací si vždy pořádně přečtěte návod od výrobce přípravku. Před samotnou aplikací impregnace je dobré, aby byla kožená sedačka vysátá a utřena vlhkým hadříkem, který ji zbaví prachu.

Samotná impregnace potom kůži chrání před vlhkostí, prachem a nečistotami. Na aplikaci impregnačního přípravku vám postačí obyčejný hadřík nebo nová kuchyňská houba. Na kůži nesmí zůstávat viditelné kapky, které mohou vytvářet fleky. Proto se snažte impregnaci vždy pořádně rozetřít.

Co nejvíce škodí kožené sedačce?

Nehorší pro kůži na kožené sedačce jsou domácí mazlíčci a jejich drápy, které mohou kůži poškodit téměř okamžitě. Někteří mazlíčci kůži také rádi koušou, a to zvláště pokud máte doma sedací soupravu z hovězí kůže.

Kožená sedačka by se neměla umisťovat na místo, kde pravidelně dlouhodobě svítí slunce. V místě, kde bude na kůži svítit pravidelně slunce, může kůže začít blednout.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz