Když protéká sprchový kout nebo umyvadlo, nemusíte volat instalatéra. Opravte si to snadno sami

sprchovy kout
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jestliže vám protéká sprchový kout nebo umyvadlo, tak nemusíte hned volat instalatéra. Většinou za tímto problémem stojí jen malicherný problém, který si dokážete vyřešit doma svépomocí bez drahého placení za instalatérské služby.

Protékání sprchového koutu či umyvadla

V případě, že máte za umyvadlem nebo u sprchového koutu mokrou mapu na zdi či vám teče voda po zemi v koupelně po osprchování, tak za tím může stát jen malicherný problém s odpadem nebo nedostatečně těsnícím tmelem kolem zdi.

Jako první musíte vysledovat, odkud se voda bere. Pokud protéká sprchový kout nebo umyvadlo jen malinko, tak může být identifikace protékajícího místa někdy trochu obtížná. Proto se nebojte požádat někoho z domácnosti, aby protékající místo hledal také. Přeci jenom dva vidí víc než jeden.

Proč tento problém řešit?

Pokud vám protéká sprchový kout, ze kterého teče jen voda po zemi v koupelně, tak nemusíte tento problém řešit tak rychle, jako je tomu u protékajícího umyvadla, kdy teče voda po zdi.

Pokud necháte kvůli tomuto neřešenému problému zbytečně vlhnout zeď, tak si můžete zničit celou malbu nebo i omítku.

Navlhlá barva se začne po čase odlupovat ze zdi. Dalším vážným problémem může být i vytvářející se plíseň na zdi.

Jak problém opravit?

Pokud se jedná o problém protékání z důvodu odlupujícího se starého nánosu silikonu, tak postačí starší silikon odstranit a nanést novou vrstvu. Starou vrstvu silikonu seškrábněte a kupte si silikon v tubě, který pomocí vytlačovací pistole nanesete a prstem namočeným v mýdlové vodě vytvarujete.

V případě, že by problém přetrvával, tak určitě překontrolujte i napojení odpadu pod sprchovým koutem. Může se jednat klidně i o ucpaný sifon, díky kterému potom voda ze sprchy správně neodtéká do odpadu a prokapává mimo určené místo.

Jestliže problém přetrvá i nadále, tak neváhejte povolat zkušeného instalatéra.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz