Vánoční osvětlení na dům můžete připevnit rychle a snadno

vánoční osvětlení
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jestliže plánujete na dům dát vánoční osvětlení, tak se musíte prvně připravit, jakým způsobem ho budete na dům připevňovat. Rozhodnout se také musíte, jaká vánoční světýlka se vám líbí, a podle toho vymýšlet i správné uchycení.

Vánoční osvětlení na komín domu

Pokud budete dávat vánoční osvětlení na komín vašeho domu, tak nejjednodušší je dlouhý světelný řetěz, který si můžete připevnit na drátěnou kostru. Změříte si velikost vašeho komínu a vyrobíte si pomocí pletiva kostru, která bude přesně pasovat na váš komín.

Kostra budete ležet na vrchní straně komínu a držet i za boky komínu, takže ji nebude nutné už nijak přivazovat ke komínu. Postačí ji jen položit. Na pletivo už jednoduše připevníte světlený řetěz pomocí drátků.

Tento systém může sloužit několik let, protože potom pletivo i se světelným řetězem necháte v celku.

Chcete vánoční osvětlení kolem celého domu?

Vánoční osvětlení kolem celého nebo části domu se nejčastěji upevní na okap domu nebo pod něj. Pokud budete na dům dávat světelnou vánoční hadici, tak můžete použít plastové zacvakávací cvočky, které koupíte v železářství.

Pomocí silikonu přilepíte plastové cvočky za suchého počasí na okap a světelnou hadici tam později jen jednoduše zacvaknete. Ideální je plastové cvočky umisťovat po jednom metru.

Pokud budete dávat místo světelné hadice světelný řetěz, tak ten můžete upevnit pomocí háčků, které zavěsíte na kraj okapu domu.

Pár rad pro úplné začátečníky

Při osvětlování domu si dávejte velký pozor na bezpečnost. Pokud polezete na střechu domu, tak myslete na to, že v zimním počasí může být namrzlá nebo mokrá a můžete lehce uklouznout.

Vždy začínejte z místa, kde světelný řetěz nebo jinou vánoční dekoraci zapojíte do zásuvky. Pokud nechcete vánoční osvětlení každý den vypínat a zapínat, tak si můžete pořídit časovač do zásuvky, kde si můžete nastavit přesnou dobu, kdy bude osvětlení zapnuté.

Na digitálním časovači do zásuvky si můžete tento čas nastavit na každý den v týdnu zvlášť.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz