Jak odstranit plíseň ze spár? Máme pro vás řešení!

Jak odstranit plíseň ze spár
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Také máte v koupelně plíseň a přemýšlíte, jak odstranit plíseň ze spár? Řešení může být jednoduché, zkuste plíseň odstranit mechanicky, chemicky nebo pomocí páry.

Jak odstranit plíseň ze spár mechanicky?

Pokud se plíseň objevila jen v lehké formě, bude pravděpodobně stačit, když si vezmete hadřík či houbičku a ručně spáru vydrhnete. Musíte být ale trpěliví a důslední a může to zabrat i několik desítek minut.

Chcete odstranit plíseň ze spár za pomoci surovin, které máte běžně doma? Zkuste použít ocet, zubní pastu či prášek do pečiva a uvidíte, že to půjde lépe.

Jak odstranit plíseň ze spár chemicky?

Pokud Vás plíseň trápí ve velkém nebo dlouhodobě, pravděpodobně nebude stačit mechanické čištění. Naštěstí dnes existuje spousta přípravků pro boj proti plísním, stačí navštívit nejbližší supermarket.

Přípravků proti plísním je na trhu celá řada, takže za tento prostředek nemusíte utratit více než 100 korun. Výhodou také je, že pokud nebude fungovat Vámi vybraný přípravek, můžete zkusit koupit jinou značku, která může pomoci.

Návod podle čeho odstranit plíseň ze spár pomocí těchto přípravků bude jistě napsán na zadní straně přípravků, veskrze je to ale velmi jednoduché. Stačí nastříkat přípravek proti plísním na postiženou oblast, nechat chvíli působit a posléze opláchnout.

Jaké jsou další alternativy?

Jestliže nic z výše uvedeného nezabírá, nebo nechcete použít tyto metody, není všem dnům konec. Může pomoci i parní čistič. Jak odstranit plíseň ve spárách pomocí parního čističe? Opět velmi jednoduše.

Pokud nemáte parní čistič doma, tak se jedná o nejvíce nákladnou variantu. Výsledky jsou však překvapivé. Díky napařování dokáže uvolnit i ty nejodolnější nánosy. Po čištění párou je vhodné utřít plochu dosucha. Silikonové spáry ovšem nenapařujte příliš dlouho, jelikož byste mohli poškodit materiál samotný.

Jak odstranit plíseň ze spár již víte, ale nyní Vás určitě napadne, co udělat pro to, abyste tento problém již nemuseli řešit. Řešení je opět jednoduché, stačí více větrat. Při prevenci pomůže i koupě pohlcovače vlhkosti, který můžete umístit do koupelny. Pohltí nadměrnou vlhkost a je výborným bojovníkem proti plísním.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz