Jak zalepit bazén svépomocí. Použijte správné lepidlo a postup

dira v bazenu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud si chcete doma zalepit bazén svépomocí, tak je to rozhodně možné a nemusíte si kvůli tomu někoho volat, nebo dokonce bazén někam vozit. Jiný postup je u díry v nafukovací části bazénu, jiný zase u díry v bazénové fólii. Jak zalepit bazén?

Lepení nafukovacího bazénu

Jestliže potřebujete zalepit nafukovací bazén, tak vám k tomu perfektně postačí i lepidlo, které běžně používáte na kolo.

Pokud jste ovšem objevili díru v té části bazénu, která se dostává do přímého styku s vodou, budete muset použít lepidlo a navíc záplatu, která je odolná proti vodě.

Jak zalepit nafukovací bazén?

Jako první musíte v nafukovací části bazénu lokalizovat díru, kterou vám uniká vzduch. To znamená, že bazén budete nafukovat a sledovat, kudy utíká vzduch. Místo si řádně označíte a bazén zase vyfouknete.

Pak si místo odmastíte a přichystáte dostatečnou záplatu, kterou uděláte minimálně o 1 centimetr větší, než je díra. Pomocí lepidla záplatu na bazén přilepíte a necháte zaschnout několik minut tak, že budete místo svírat mezi prsty, aby na díru vznikal co největší tlak.

Díra v bazénové fólii

Bazény jsou často tvořeny fólií, která by měla být odolná proti tlaku a změnám teploty. Fólie se však může čas od času proděravět, a to většinou v takovém případě, kdy si špatně nachystáte základ pod bazén a dostane se tam například kamínek.

V tomto místě pak začne prosakovat voda. Díru je potřeba zalepit co nejdříve, aby se vlivem tlaku vody v bazénu nezačala zvětšovat. A čím zalepit bazénovou fólii?

Při lepení místa, které je pod neustálým kontaktem s vodou, jako je například dno bazénu, je potřeba koupit v prodejnách bazénů speciální lepidlo k lepení bazénů, které je stavěné na vlhko i změny teploty.

Jak zalepit bazénovou fólii?

Jako první si musíte místo pořádně očistit a nejlépe i odmastit. Bazén musí být dokonale vysušený, respektive alespoň místo, které se chystáte lepit. Přichystejte si správně velkou záplatu a vyzkoušejte, zda vám bude pasovat.

Pak na záplatu i lepené místo naneste lepidlo pro celou plochu bazénové záplaty. Pokud budete potřebovat zalepit dno bazénu, tak je dobré si připravit závaží, které na záplatu položíte.

Po přilepení záplaty k bazénové fólii je potřeba z ní následně dokonale vymačkat vzduch a nechat dostatečně dlouhou dobu zaschnout.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz