Jak vychladit pivo, aby bylo opravdu studené? Na pivo v mrazáku dejte pozor

studené pivo
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Někdy přijde opravdu studené pivo vhod, a to hlavně v letních měsících. Jsou však dny, kdy ani lednice nestačí, aby bylo pivo dostatečně osvěžující, a potřebujete ho ještě více studené. Jak tedy nejlépe vychladit pivo, aby bylo opravdu studené?

Pořiďte si chladící zařízení

Jestliže chcete mít studené pivo, tedy studenější než z ledničky, tak to většinou zvládne chladící zařízení, které dokáže chladit na nižší teplotu než chladnička. Záleží však na tom, jak dobře zvládnete své chladící zařízení nachladit.

Pokud nechcete kupovat pivo v sudu, tak si postačí koupit jen nádobu, která se dá plnit a připojit na chladící zařízení. Nádoba se dá naplnit většinou objemem okolo 9 litrů, ale nikdy ji nemusíte plnit do plna. Nádoba se pak dá využít nejen na pivo, ale také třeba na limonádu.

Dejte sklenice do mrazáku

Pokud máte rádi opravdu studené přechlazené pivo, tak není jednodušší cesta, než na sebe myslet den předem a nachystat si do mrazničky sklenici. Sklenice se v mrazničce nachladí a dokáže pak pivo z lednice ještě více ochladit.

Pokud chcete dosáhnout nejlepšího nachlazení, tak je dobré sklenici před vložením do mrazničky propláchnout vodou, která uvízne na stranách sklenice a v mrazničce přimrzne.

Díky tomu bude sklenic dokonale nachlazená. Po vytažení z mrazničky je potřeba do sklenice ihned nalít pivo z lednice a co nejrychleji konzumovat.

Pivo v mrazáku

V mrazničce si můžete také perfektně vychladit pivo v lahvi. Při chlazení piva v mrazáku však musíte být opatrní, protože je důležité vědět, jak dlouho pivo v mrazáku nechat.

Jak dlouho vydrží pivo v mrazáku?

Dávat pivo do mrazničky je fajn, ale nesmí na něj člověk zapomenout. Pokud necháte pivo v mrazničce delší čas, tak může dojít k jeho zamrznutí a z důvodu zvětšení objemu ve sklenici může dojít k prasknutí sklenice. Stejný problém poté hrozí i u piva v PET lahvi nebo plechovce.

Mraznička se dá většinou bezpečně využít ke chlazení piva po dobu cca 2 hodin, pak by se měla láhev vytáhnout. Pivo v mrazáku by však mělo být dokonale studené už za několik desítek minut.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz