Jak zabezpečit děti cestou do školy? Vyzkoušejte chytré řešení

zabezpečit děti
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Otázku, jak zabezpečit děti při cestě do školy, si asi pokládá mnoho rodičů. A asi každý rodič má o své dítě přirozeně strach, aby se mu něco nestalo, aby neodjelo jinou tramvají nebo se s někým nezapovídalo. Dá se to řešit mobilním telefonem, ale pokud vaše dítě ještě není dostatečně velké na telefon, tak můžete vyzkoušet jednu z chytrých vymožeností.

Zabezpečení pomocí chytrých hodinek

Jednoduše zabezpečit děti při cestě do školy můžete pomocí GPS dětských chytrých hodinek. Jejich velkou výhodou je to, že dítě bude mít chytré hodinky, ze kterých bude nadšené. Díky tomu je bude pravidelně nosit a bude si udržovat dostatečně nabitý akumulátor.

Vybírejte vždy model, na kterém se dá nastavit okruh vzdálenosti od domu. Pokud dítě tento okruh nebo vzdálenost překročí, tak vám přijde na mobilní telefon sms s upozorněním.

Dají se vybrat dětské chytré hodinky, na které můžete dítěti i zavolat. Také se můžete podívat na historii jeho trasy a dítě pomocí GPS senzoru okamžitě lokalizovat.

Další cestou, jak zabezpečit děti, je dobrý lokátor

Stejně jako na auto si můžete i na své děti pořídit GPS lokátor. Tady v tomto případě většinou můžete zabezpečit děti bez jejich vědomí. Nevýhodou oproti hodinkám je, že musíte někde umístit malou krabičku s GPS senzorem a baterkou zhruba o velikosti krabičky od sirek.

Někdy to může mít své výhody, že dítě neví o GPS vyhledávači, protože ho nemůže pak úmyslně vyřadit z provozu nebo někde nechat.

Jinou otázkou je, kam lokátor umístit, aby ho dítě mělo stále při sobě. Při cestách do školy se nabízí školní aktovka, kde vždy najdete vhodné místo k umístění lokátoru.

I přes všechny technické vymoženosti musíte klást důraz na výchovu

I pokud máte dítě zabezpečené pomocí moderních technologií, tak myslete na správnou výchovu. Tady platí přísloví, že opakování je matka moudrosti. Proto neustále dokola dětem opakujte, že se nemají bavit s nikým cizím a ze školy mají chodit rovnou domů.

Před tím, než pustíte dítě samo do školy, tak s ním několikrát trasu projděte a ujistěte se, že dítě trefí. Upozorněte ho po cestě na každou nebezpečnou situaci, která by mohla nastat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz