Jak usadit futra do otvoru. Ušetřete peníze za zedníky

dverni zarubne
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebujete usadit futra do otvoru ve zdi? Možná se vám to zdá jako nesplnitelný úkol, ale je to v podstatě jednodušší, než si myslíte. Usadit obložky dveří chce hlavně větší dávku trpělivosti než zručnosti, protože budete vyrovnávat, vyrovnávat a vyrovnávat. Pokud nasadíte futra špatně, tak se poté natrápíte při usazování samotných dveří do nich.

Usadit futra musíte do správně připraveného otvoru

Jednoduše usadit futra musíte do správně připraveného otvoru. To znamená, že otvor musí být přesně připravený na vaše nová futra, která mají po krajích hranu, která by měla dosahovat až na zeď v otvoru.

Usadit obložky musíte 100% rovně a to ze všech stran. Proto si přichystejte dostatečně dlouhou vodní váhu, kterou budete futra celou dobu kontrolovat.

Nejdůležitější je kontrola po finálním usazení před ukončením prací. Až futra zatuhnou, tak už se jen těžko rovnají.

Jak usadit futra?

Jednoduše můžete usadit futra pomocí montážní pěny nebo starou metodou pomocí malty. V případě, že chcete mít práci jednodušší, tak rozhodně použijte montážní pěnu. Před použitím montážní pěny je potřeba futra dobře usadit.

To stejné však platí i v případě usazování na maltu. Futra si strčte do otvoru správným směrem a zafixujte je ve správné poloze. Použít můžete například dřevěné klínky nebo jiné libovolné podložky. Futra je dobré také správně rozepřít mezi sebou správně uřezaným kouskem hranolu.

Po usazení je potřeba vyplnit otvory

Velmi důležité při usazování futer je zvolit správnou výšku. Myslete na finální výšku podlahy a podle toho usaďte futra do otvoru. Potom už jen vyplňte otvory mezi zdí a stěnou futer. Po usazení tam vzniká jakoby taková kapsa, která je potřeba zaplnit.

Vytvořenou kapsu zastříkejte nízko-expanzní montážní pěnou a po zatuhnutí odřežte přebytečnou pěnu. Jestliže se rozhodnete pro vyplnění otvoru využít maltu, tak si ji namíchejte více tuhou, aby nedocházelo k vytékání v otvorech.

Zaplnění otvoru nemusí být úplně stoprocentní, jde spíše o přilepení a zafixování futer ve zdi.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz