Dětské chytré hodinky. V čem jsou jiné od verzí pro dospělé?

dětské chytré hodinky
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Klasické náramkové hodinky mají jednu základní funkci, a to ukazovat správný čas. Dětské chytré hodinky mají funkcí hned několik. Malé děti se obvykle těší na to, až dostanou své vlastní a budou je moci také nosit. Co všechno běžně umí?

Hodinky s GPS modulem, Wi-Fi, vzdáleným odposlechem

Dětské chytré hodinky jsou výbornou pomůckou pro opatrné a starostlivé rodiče. Po jejich propojení s mobilním telefonem lze totiž monitorovat pohyb dětí a mít přehled o tom, kde se právě nacházejí.

Umožňuje to GPS modul, který těmto hodinkám nesmí chybět. Ten společně s Wi-Fi dokáže poměrně přesně určit polohu dítěte. Rodiče zároveň mohou prostřednictvím mobilní aplikace upřesnit bezpečnostní zónu.

Pokud ji dítě opustí a má při sobě chytré hodinky, ty odešlou informaci rodičům do jejich mobilu. Hodinky tak pomáhají sledovat, jestli dítě dorazilo do cíle, nebo se pohybuje v místech, kde by správně mělo být.

Některé modely dětských chytrých hodinek bývají vybavené i funkcí vzdálený odposlech. Je pak na každém rodiči, jestli tuto funkci využije. V každém případě se jedná o zásah do osobní zóny dítěte, takže je třeba toto používat se zdravým rozumem.

Slot pro SIM kartu, SOS tlačítko

Vedle GPS modulu bývají dětské chytré hodinky vybavené slotem pro micro SIM kartu. Tu je třeba pořídit s datovým tarifem, aby byly hodinky funkční a mohly přijímat hovory a hlasové zprávy. Díky tomu jsou děti a rodiče ve stálém kontaktu.

V hodinkách lze většinou nastavit čísla, na která se dítě dovolá. Výbornou funkcí je i SOS tlačítko. Po zmáčknutí dítětem vyšle zprávu na předem zadané číslo mobilu – většinou opět rodičů. Může se to hodit ve chvíli, kdy dítěti třeba ujede autobus.

Chytré hodinky a zábava

Příjemným zpestřením je také krokoměr, počítání spotřebovaných kalorií, což rodičům umožňuje zjišťovat, kolik pohybu jejich děti mají.

Nezřídka bývají dětské chytré hodinky vybavené také jednoduchým fotoaparátem s možností natáčení videí.

Na rozdíl od hodinek určených pro dospělou populaci, ty dětské nenabízejí žádné ze sportovních funkcí nebo možnost bezkontaktních plateb.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz