Jak vyrobit pěnu do koupele. Jde to jednoduše i bez chemie

pěnu do koupele
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pěnu do koupele si můžete vyrobit snadno i doma. Pokud ji chcete použít třeba pro vaše děti, tak je rozhodně lepší si vyrobit přírodní pěnu do koupele. U této domácí pěny budete mít jistotu, že je bez zbytečné chemie, která může u někoho například dráždit pokožku.

Přírodní pěna do koupele

Na domácí pěnu do koupele budete potřebovat tyto suroviny:

  • 150 ml jemného mýdla na ruce
  • 1 lžíci medu
  • 1 vaječný bílek
  • 1 lžíci mandlového oleje
  • 5 kapek esenciálního oleje

Přidat esenciální olej do pěny můžete, ale rozhodně to není podmínkou k jejímu vytvoření.

Esenciální olej dokáže dodat koupeli velmi uklidňující efekt a můžete si tak vybrat vůni pěny podle toho, co máte rádi. Díky krásné vůni pěny do koupele si pak koupel užijete mnohem více.

Jak vyrobit pěnu do koupele?

Koupelovou pěnu vyrobíte velmi snadno. Jako první si nachystáte suroviny z výše uvedeného seznamu, které potom budete postupně přidávat do misky. Vyberte si tedy dostatečně velkou misku, do které jako první přidáte přírodní mýdlo, které je šetrné k pokožce.

Jakmile budete mít mýdlo v misce, tak přidejte ostatní suroviny a velmi jemně míchejte, aby nedocházelo k napěnění. Míchejte celou směs minimálně 5 minut a potom ji přelijte do nádoby, ve které budete pěnu skladovat.

Pěnu skladujte dobře uzavřenou

Ideální nádoba ke skladování domácí pěny je dobře uzavíratelná nádoba. Můžete k tomu použít například starší lahev od šamponu nebo skleněnou lahev na mléko, která má šroubovací víčko.

Pěnu do koupele, kterou si doma vyrobíte, můžete potom používat jako klasickou pěnu, tedy přilijete ji vždy do proudu vody, který se postará o dokonalé napěnění ve vaně. Vaše přírodní pěna do koupele vydrží ve vaně zhruba 20 minut a potom se začne sama pomalu rozpouštět.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz