Jak vyklopit bábovku. Pomocí jednoduchého triku to půjde skoro samo

vyklopit bábovku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Nevíte, jak snadno vyklopit bábovku? Existuje několik doporučení a rad, jak zachovat bábovku po upečení v celku. Musíte se jen vyvarovat zbytečným chybám, které vás mohou připravit o krásný tvar bábovky. Vyklopit bábovku můžete snadno například pomocí triku s vlhkou utěrkou.

Vyklopení bábovky pomocí vlhké utěrky

Není snadnější způsob, jak vyklopit bábovku v celku, než s použitím vlhké utěrky. Čistou utěrku namočte celou ve vodě, a potom ji pořádně vyždímejte.

Utěrku položte přes formu, kde ji necháte asi dvě minuty. Po dvou minutách utěrku sejměte a bábovku tak krásně vyklopíte.

Před vyklopením bábovky si připravte talíř nebo podnos, na který bábovku vyklopíte. Talíř položte na formu s bábovkou a otočte ji vzhůru nohama. Při otáčení držte talíř i formu pevně, protože i při tomto otočení už by mohlo dojít k vyklopení bábovky.

Vyklopit bábovku můžete snadno i díky pořádnému vymazání formy

Pokud si chcete ulehčit práci při vyklápění bábovky z formy, tak ji předem musíte pořádně vymazat. Dříve se hodně doporučovalo máslo. V dnešní době už je však vhodnější ztužený tuk, který lépe zvládá i vyšší teplotu při pečení.

Nejlépe se vám podaří vymazat každý záhyb formy na bábovku pomocí prstů. Opravdu je důležité, aby se tuk dostal do každé části formy. Proto je dobré si i tuk dostatečně předem vytáhnout z chladničky, aby trochu povolil při pokojové teplotě.

Pokud chcete mít jistotu krásné bábovky, kupte si silikonovou formu

Pro pečení bábovky v troubě je velmi dobrá i silikonová forma, která v podstatě zaručí pěkný tvar bábovky bez jejího poškození při vyklápění.

Stejně jako klasickou formu je potřeba vymazat i silikonovou formu. Díky tomu, že je ze silikonu, tak ji můžete před vyklopením jemně pomačkat. Tím dojde k uvolnění bábovky od formy a ona potom půjde jednoduše vyklopit.

Bábovku v silikonové formě můžete potom připravovat i v mikrovlnné troubě. K tomu klasické formy vhodné nejsou, takže si můžete ušetřit hodně času.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz