Jak vyčistit skvrny od barvy na vlasy? Tipy a rady, které vám pomohou

barva na vlasy
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Barva na vlasy se odstraňuje poměrně těžko. S naším návodem byste měli skvrny od barvy na vlasy vyčistit snadno a rychle.

Koronavirová pandemie na řadu týdnů zavřela živnostníkům jejich živnosti, což se odrazilo i na stavu vlasové pokrývky mnoha lidí, kteří nemohli využít kadeřnické služby. Ostříhat se sám dost dobře nejde a každý nemá pro tuto činnost talent, aby mohl vytvořit účes někomu dalšímu. Ženy si více začaly barvit vlasy v domácích podmínkách. To ovšem kolikrát s sebou přineslo i patálie s tím, jak barva na vlasy ušpinila ručník nebo část oblečení. Jak vyčistit skvrny od ní snadno a rychle?

Kyselina citrónová pomůže

Barva na vlasy se odstraňuje poměrně těžko. Je nutné se do toho pustit ještě předtím, než barva zaschne. S naším návodem, pokud postupy dodržíte, byste měli barvu na vlasy vyčistit. Jedním z přípravků, který lze použít je roztok kyseliny citrónové nebo vinné, který na skvrnu nalijete. Pak propláchnete tkaninu čistou vodou a následně dáte prát do pračky.

Zázrak v podobě tablety lihu, čpavku a glycerinu

Není nad to, když je domácnost vybavena i pro případ toho, že barva na vlasy ušpiní osušku nebo jinou tkaninu. Určitě se proto hodí mít v domácích zásobách tablety lihu, glycerin a čpavek. Z nich lze totiž vyrobit účinné čistidlo na skvrny od barvy na vlasy, které na ni nanesete, necháte asi 5 minut působit a pak dobře propláchnete ve vlažné vodě.

Ocet a prostředek na mytí nádobí vás také zachrání

Když už se vám stane nehoda s barvou na vlasy, není třeba panikařit, protože ocet a prostředek na mytí nádobí doma určitě máte. Z nich snadno vyrobíte roztok, kdy smícháte jeden litr teplé vody s jednou lžičkou prostředku na nádobí a jednou lžící octa. Do něho pak tkaninu namočíte a necháte působit asi čtvrt hodiny. Následuje pečlivé propláchnutí ve vlažné vodě a vypraní tkaniny v pračce.

Na barvu na vlasy se čpavkem

Pokud se náhodou ve vaší domácnosti vyskytuje i čpavek, lze s jeho pomocí barvu na vlasy z tkaniny odstranit. Do hrnku vody přidáte jednu lžíci čpavku. Vzniklý roztok je třeba kapátkem nanést na barvu, nechat působit a pak zkusit vysát nějakým savým hadříkem. Čistá voda vaše dílo dokončí.

Podívejte na naše další nápady a návody.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz