V servisu může promáčklý nárazník vyjít majitele vozu i na nemalé peníze. Pokud nechcete dávat tisíce korun za výměnu nebo opravu promáčklého nárazníku, tak existují případy, kdy se dá nárazník opravit jednoduše pomocí vřelé vody nebo teplého vzduchu.
Oprava promáčklého nárazníku horkou vodou
Pomocí vřelé vody není těžké promáčklý nárazník opravit, chce to jen trpělivost a opatrnost, a to zvláště v oblasti světlometů, kdy by mohlo dojít k prasknutí.
V případě, že máte auto po drobném šťouchanci trochu promáčklé na plastovém nárazníku, tak nejprve musíte odstranit všechny nečistoty, které v promáčklině jsou. Nejčastěji se jedná o lak z druhého vozu, se kterým měl váš vůz nehodu.
K opravě nárazníku budete potřebovat ideálně dva lidi. Pokud máte možnost, tak se snažte dostat do prostoru za nárazníkem, aby bylo možné do něj rukou pomalu a opatrně tlačit. První pokus narovnání nárazníku může proběhnout jen pomocí vody bez mechanického tlačení.
Jak opravit promáčklý nárazník?
Voda na promáčklý nárazník nemusí být úplně vřelá, ideálně postačí teplota vody okolo 80 °C. Pokud nemáte konvici, která dokáže nahřát vodu na požadované stupně, tak prostě nechte vřelou vodu v konvici chvilku chladnout.
Na promáčklé místo nárazníku můžete začít z konvice pomalu nalévat vodu od vrchního okraje promáčklého místa. Nárazník se pomocí teplé vody začne rovnat zpátky do původního tvaru.
Pokud by se mu úplně nechtělo, můžete mu pomoci tlačením rukou ze zadní strany. Opravdu to chce jen lehké mechanické působení, aby nedošlo k deformaci nárazníku na druhou stranu.
Stejně jako horká voda může fungovat i horkovzdušná pistole, se kterou je tento proces ale zdlouhavější.
Po opravě nárazníku někdy musíte opravit i lak
Může se stát, že budete muset po opravě promáčklého nárazníku opravit i lak, který se mohl při nárazu odloupnout nebo odřít. Nejlepší bude si nechat namíchat lak podle vašeho laku auta v lakovně.
Místo potom musíte dokonale obrousit a stříknout namíchaným lakem. Nezapomeňte použít i bezbarvý ochranný lak jako finální vrstvu.