Koupel pro miminko musíte připravit pozorně a pečlivě. Jak na to?

koupel miminka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pro někoho může být příprava koupele pro miminko docela problém. Pokud si však přečtete všechny potřebné zásady, tak se toho bát nemusíte. Miminko se bude koupat v podstatě v podobně stejně teplé vodě, jako když se koupete vy.

Jeho koupel ale musí mít teplotu vhodnou pro miminka. To, že by se miminko opařilo, je velice málo pravděpodobné, protože by to cítil každý rodič na své ruce, že teplota je příliš vysoká. Jde spíše o dostatečně teplou vodu, aby miminko neprochladlo při koupání.

Koupel pro miminko chystejte předem

Koupel pro miminko si nachystejte dopředu. To tedy znamená dříve, než miminko začnete přebalovat a svlékat. Je to proto, aby potom miminko zbytečně vysvlečené nečekalo, než stihnete koupel správné teploty připravit.

Správná teplota vody pro miminko, ve které se ho chystáte koupat, není to jediné důležité, co si musíte hlídat. Velice důležitá je také okolní teplota místnosti, ve které budete miminko koupat a potom i sušit.

Teplota koupele pro novorozence

Správná teplota místnosti, tedy okolního vzduchu, by se měla pohybovat okolo 23 °C. Není tak důležité dosáhnout přímo této teploty, ale držet ji v nějakém rozumném rozmezí, například mezi 22,5 – 23, 5 °C.

Teplota vody pro novorozence, by měla mít zhruba 37,5 °C. Stejně tak jako u pokojové teploty platí i zde nějaké rozumné rozmezí, kdy by se měla teplota vody pohybovat mezi 36 – 38 °C. Koupel novorozence by měla mít podobnou teplotu, jako je teplota těla.

Chcete koupel pro miminko připravit ještě lépe?

Pokud chcete pro své miminko to nejlepší, tak můžete na sledování správné teploty vody pořídit dětský teploměr do vody, kterým můžete určovat správnou teplotu vody. Většinou ho koupíte tvarovaný jako nějaké zvířátko, například žába nebo slon.

Vodu pro miminko můžete vylepšit přidáním olejíčků na koupání pro miminko. Voda potom nebude při koupání tolik vysušovat kůži a navíc bude voda a potom i miminko krásně vonět.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz