Infarkt a jeho příznaky: Lidé je podceňují. K lékaři se dostávají, až je pozdě

infarkt priznaky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Příznaky infarktu můžete odhalit už několik dní před jeho samotným projevem. Díky včasnému odhalení se potom můžete problémům s infarktem kompletně vyhnout. Pokud chcete mít větší jistotou, že vás infarkt nedostihne, tak se pojďte podívat na pár základních příznaků, které ohlašují příchod infarktu daleko dopředu.

Příznaky infarktu

Příznaky infarktu u mužů i žen mohou mít hodně podob. Jako první přichází bolest na hrudi, která se projevuje jako tlak nebo svírání. Pokud se tento problém dostaví bez nějaké větší předchozí fyzické námahy, tak byste měli být na pozoru, protože může jít skutečně o první příznaky infarktu.

Mezi méně známější příznaky patří bolest v levé ruce, krku nebo dolní čelisti. Někdy se může projevovat i jako vyloženě vystřelovací bolest do levé ruky.

Pokud máte jakékoliv podezření, že můžete prodělávat infarkt, tak okamžitě vyhledejte pomoc lékaře.

Infarkt nedostávají jen starší ročníky

Problém se srdcem a následný infarkt nemají jen starší ročníky. Tento problém může potkat i mladého člověka. Nejvíc si za problémy se srdcem může člověk sám svou životosprávou. Někdo to má ale vrozené, o to více by se měl o svoje srdce starat.

Nejlepší prevencí infarktu je správný životní styl, hodně pohybu a zdravá strava. Dále by člověk neměl kouřit ani pít moc alkoholu, to vše totiž riziko infarktu zvyšuje.

Jaké jsou další příznaky infarktu?

Dalším příznakem infarktu může být například pocit, že máte málo vzduchu, dále bolesti v různých částech těla, pocit na zvracení či nepravidelný srdeční tep. Příznaky infarktu se mohou projevovat i jako nadměrné pocení nebo úzkost.

Vysoký krevní tlak se v žádném případě nevyplatí podceňovat, protože právě ten může být spouštěčem infarktu. Vysoký tlak ovšem není nijak cítit, takže ho bohužel spousta lidí neřeší, podceňuje a jako riziko infarktu ani nevnímá.

Pokud máte podezření, že proděláváte sami nebo někdo z vašeho okolí infarkt, tak se snažte jednat co nejrychleji, protože u infarktu, stejně jako je tomu u mozkové mrtvice, jde opravdu o každou minutu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz