Jak se připravit na porod: Kompletní příprava na velký den v životě ženy

příprava na porod
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Příprava na porod se často zanedbává. Když čekáte miminko, tak máte jistě plnou hlavu výbavičky a třeba i strachu z porodu. Existují však zaručené rady k tomu, aby porod probíhal co nejvíce hladce. Přečtěte si náš článek a vyzkoušejte naše tipy pro hladký průběh porodu.

Příprava na porod – pitný režim a strava

Asi nejznámější radou, kterou zahrnuje příprava na porod, je pití čaje z maliníku. Začněte s pitím čaje přibližně 6 týdnů před termínem porodu a zařazujte ho postupně. Nejprve vyzkoušejte 1 šálek denně a postupně to zvedejte až na 3 šálky denně. Maliník zajistí přípravu porodních cest, zvýrazňuje kontrakce a tím pádem dokáže zkrátit druhou dobu porodní.

6 týdnů před termínem je taktéž vhodné jíst lněné semínko. Můžete ho přidat každý den například do jogurtu a nezapomínejte ho řádně rozkousat. Lněné semínko napomáhá při porodu k tomu, aby nedošlo k příliš velkému vnitřnímu poranění.

Příprava na porod by také měla obsahovat pupalkový olej. Buďto si můžete v lékárně koupit pupalkový olej v kapslích, anebo můžete pupalkový olej rovnou pít. Bude stačit vypít 1 polévková lžíce za den. Pupalkový olej působí jako prevence proti přenášení a pomáhá vyrovnávat hormonální hladinu, a tudíž působí proti poporodním depresím.

Co ještě před porodem dělat a zařídit?

Příprava na porod může zahrnovat i manuální přípravu. V dnešní době je velmi moderní pořídit si domů balonek na nácvik porodu. Stejně tak můžete praktikovat i masáž hráze. Obě metody napomáhají tomu, aby při porodu nedošlo k poranění či nástřihu hráze.

Pár týdnů před porodem si také nezapomeňte zabalit tašku do porodnice. Pokud nejste s otcem dítěte sezdáni, budete také potřebovat do porodnice papír o přiznání otcovství.

Nezapomeňte také zařídit vašemu miminku ještě před porodem pediatra. S sebou do porodnice si nezapomeňte vzít kontakt na domluveného dětského lékaře.

Pokud jste si sepsala porodní plán, taktéž ho musíte vzít s sebou, a to minimálně ve 2 výtiscích.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz