Dřevěná ohrádka pro miminko. Vyrobte ji svépomocí za pár korun

ohradka pro deti
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Poctivá dřevěná ohrádka má velké využití nejen pro miminko, ale také pro rodiče, protože potom mohou nechat své dítě na podložce v ohrádce i chvíli bez dozoru a nemusí se bát, že se jim miminko někde zatoulá. Zkuste s trochou šikovnosti vyrobit dětskou ohrádku svépomocí, která vás vyjde s náklady jen na pár korun.

Jak vyrobit dětskou ohrádku?

Dřevěná ohrádka se dá vyrobit z jakéhokoliv dřeva. Můžete ji vyrobit jak z měkkého, tak i z tvrdého dřeva. Musíte mít však na paměti, že dřevěná ohrádka z tvrdého dřeva bude hodně těžká.

Pokud ji budete chtít často přemisťovat, tak zvolte rozhodně měkké dřevo.

Dřevěná ohrádka pro miminko

Ohrádku můžete vyrobit pomocí kulatých nebo hranatých zábran. Základem je vyměření finální velikosti ohrádky. Jakmile budete mít jasno v rozměrech, tak můžete směle začít. Ohrádku začněte vytvářet tak, že každou stěnu vyrobte zvlášť.

Nařežete si stejně dlouhé zábrany, které budete ve stěně rozmisťovat po 5 centimetrech. Vrchní a spodní laťka bude dlouhá podle délky stěny, kterou požadujete.

Položíte si spodní laťku na zem a přišroubujete pomocí vrutů svislé zábrany. To stejné potom uděláte i s horní laťkou.

Jak na spojení stěn?

Pokud máte hotově všechny 4 stěny, tak už je musíte jen spojit. Nejlepší je pro spojení 4 stěn použití pantů, které jdou do sebe jednoduše zacvaknout. Díky tomu budete moci ohrádku kdykoliv rozložit a dobře uskladnit.

Nezapomínejte na důkladné opracování a vybroušení dřeva, aby si dítě zbytečně nezadřelo třísku nebo se jinak neporanilo.

Stejně tak je důležitý finální nátěr, který můžete udělat pomocí vodou ředitelného laku na dětské hračky. Ohrádka by měla mít minimálně 60 cm na výšku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz