Dětské příkrmy můžete i mrazit. Využijte k tomu formičky na led

mrazene prikrmy
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Připravovat dětské příkrmy každý den je opravdu časově náročné, můžete si je však snadno připravit na několik dní dopředu pomocí formiček na led. Dětské příkrmy musí být rozmanité, aby dítě mělo dostatek všech vitamínů a minerálů, proto je dobré si udělat dopředu i několik variant.

Bez problému si tak můžete předem připravené varianty různých příkrmů zamrazit a každý den si vytáhnout jeden mražený příkrm jako jednu porci.

Jaké dětské příkrmy se hodí k mražení?

První dětské příkrmy dostávají děti zhruba od 5. měsíce věku. Vždy záleží na přístupu rodičů, ale také na radě lékaře, ke kterému s dítětem docházíte. Pokud uzná, že je dítě v pořádku, tak vám jistě doporučí, kdy je dobré začít dávat dětem první příkrmy.

Děti v tomto věku potřebují mít příkrmy co nejvíce vodové a ve většině případů se začíná se zeleninou. Může to být například cuketa, mrkev, celer, dýně, brokolice nebo batáty. Zeleninu vždy pro děti musíte vařit v kojenecké vodě a potom rozmixovat pomocí tyčového mixéru nebo jinak rozmačkat.

Pokud se vám bude zdát strava moc tuhá, tak k ní můžete přilévat vyvařenou kojeneckou vodu, kterou jídlo naředíte.

Zamrazit dětské příkrmy můžete ihned po vychladnutí

Jakmile budete mít dětské příkrmy hotové, tak si je musíte nechat vychladnout. Pro mražení se skvěle hodí silikonová forma na led, kde každá kostička bude tvořit jednu porci. Nebudete tak muset rozmrazovat větší porci, postačí vám vždy jedna kostička.

Po vychladnutí rozdělte rozmělněný příkrm do jednotlivých chlívečků ve formičce a vrch přetáhněte pomocí potravinové fólie. Potom opatrně vložte do mrazničky, kde nechte minimálně den zamrazit.

Po jednom dni kostičky vyloupejte a uzavřete do nejlépe skleněné misky a strčte zpátky do mrazničky.

Můžete vyzkoušet zamrazit i zeleninový mix

Pokud máte u dítěte vyzkoušených více druhů zeleniny, a žádná z nich jim nedělala problém, tak můžete vyzkoušet udělat i zeleninový mix.

Skvěle se k sobě hodí například mrkev a celer nebo brokolice a brambora. Nezapomínejte vždy na to, aby byla dětská strava ze zeleniny dostatečně vodová, aby se jim dobře v pusince zpracovávala.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz