Zařizování svatby – tipy pro dokonalý svatební den

zařizujete svatbu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jestli zařizujete svatbu a toužíte po dokonalém svatebním dni, tak je potřeba dopředu myslet na ty nejdůležitější věci. Rozdělit si zařizování do přesného časového harmonogramu a jednou za týden si překontrolovat, zda se vám podařilo vše zařídit.

Kde chcete mít svatbu?

Každý má svůj svatební den vymyšlený úplně jinak. Někdo chce svatbu v kostele, jiný zase na radnici nebo venku na oblíbeném místě. Někdo chce svatební hostinu v restauraci, jiný na zámku, v sokolovně, kulturním domě nebo doma.

Vždy se domluvte s partnerem, alespoň na základních věcech, kde si představujete mít obřad a potom svatební hostinu. Myslete na to, že jak restaurace, tak i sokolovny a kulturní domy mohou být obsazené klidně i na rok dopředu.

Hned, jak si stanovíte datum svatby, je tedy nutné zařídit tyto dvě základní věci. A to nejprve lokalitu pro obřad, poté místo pro svatební hostinu, kde stačí nahlásit zatím jen odhadovaný počet hostů.

Svědci a oznámení

Když zařizujete svatbu a máte již jasné kdy a kde, tak dalším důležitým aspektem svatebního dne je výběr svědků. Právě svědek nebo svědkyně, poté pomáhají snoubencům se svatbou. Volbu svědka nebo svědkyně si tedy pořádně rozmyslete.

Potřebujete člověka, na kterého se můžete kdykoliv spolehnout. Svědek by v podstatě měl kompletně řídit váš svatební den a měl by to být právě on, kdo bude řešit případné problémy před svatbou i ve svatební den.

Zhruba 4 měsíce před svatebním dnem by měl být hotový seznam svatebních hostů, po kterém následuje tisk svatebního oznámení, které potom budete s partnerem rozvážet po svatebních hostech. Pokud budete někoho zvát i na svatební hostinu, tak se k oznámení přikládá do obálky kartička, kde je obvykle napsáno: Srdečně Vás zveme ke svatebnímu stolu.

Co ještě před svatbou zařídit?

Již máte vyřešené, kdy svatba bude, kde svatba bude a kdo na ni přijde. Poslední, co musíte vyřešit, jsou ještě svatební šaty, oblek pro ženicha, květinová výzdoba a prstýnky.

Není špatné mít i nachystaný svatební harmonogram, který roznesete po svatebních stolech. Určitě popřemýšlejte i o správném zasedacím pořádku, aby si měli spolusedící, co říct a svatební hostina je bavila. S partnerem si také musíte vybrat svatební menu a určit, co bude obsahovat večerní raut.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz