Zabezpečit domácnost pro děti je důležité. Postupujte systematicky

zabezpečit domácnost
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Dítě potřebuje zabezpečit domácnost tak, aby od jeho prvního lezení nebo prvních krůčků nedošlo k poranění. Pokud máte doma spoustu věcí, tak o to více práce budete mít s jejich zabezpečením. Někdy stačí jen obyčejná noha od stolu a může to způsobit natržené obočí či rozbitou hlavu dítěte.

Zabezpečit domácnost můžete v určitém sektoru

Pro dítě můžete zabezpečit domácnost jen v určitém sektoru. To znamená vymezit prostor pro dítě v určitě části domu, bytu nebo obývacím pokoji, kde se může pohybovat. Tento prostor můžete oddělit například nábytkem nebo rovnou ohrádkou.

Dětská ohrádka má velkou výhodu v tom, že tam budete moci dítě nechat s jistotou, že vám nikam neuteče nebo se neodplazí. Problémem však je, že běžně dostupné vyráběné ohrádky nejsou moc veliké.

Tady zbývá cesta vyrobit si vlastní dřevěnou ohrádku nebo zábranu, kterou připojíte k nábytku. I zamčená skříň může sloužit jako jedna stěna dětské ohrádky.

Jak správně zabezpečit domácnost pro děti?

Ve vyhrazené sektoru musíte zabezpečit domácnost pro děti opravdu pečlivě, všechny ostré hrany, rohy stolu nebo nábytku. Myslet musíte také na ručky šuplíků, zásuvky, různé elektrické kabely.

Pozor si musíte dát také na volně stojící předměty například na konferenčním stolku, které by mohlo na sebe dítě převrhnout.

Na rohy stolků nebo skříní můžete použít kupované gumové nebo plastové násady, které mají kulatou hranu. Díky tomu není náraz dítěte na roh stolu tak velký.

Pokud nemáte kulaté nohy u stolků nebo židlí ve vyhrazeném prostoru, můžete k jejich zabezpečení použít mirelon. Nikdy však nepoužívejte bublinkovou folii, která by dítě spíše zbytečně přitahovala.

Zabezpečit musíte také všechno, co jde otevřít

Velmi důležité je zabezpečit domácnost tak, aby se dítě nemohlo dostat k nějaké otevírací části nábytku. To znamená dveře, šuplíky, skříně a další. Přesně to jsou místa, kde potom děti rády lozí a mohou si tam přivřít prstíky.

Velkou pozornost věnujte také například televizi stojící na televizním stolku. Pokud není vaše televize připevněna ke zdi, tak to co nejrychleji udělejte, aby nedošlo k jejímu převrácení na dítě.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz