Zabezpečení domu: Lidé ho podceňují. Dávají tak mnohdy sami pozvánku zlodějům

bezpecnostni dvere
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zabezpečení domu by mělo přijít na řadu ihned po nastěhování. Pokud se chcete ve svém domově cítit s rodinou bezpečně, tak máte několik možností, jak zabezpečit dům. Možná si říkáte, že zabezpečení nepotřebujete, že vás přece nikdy nemůžou vykrást, ale věřte tomu, že si to říkalo i mnoho vykradených právě před vykradením.

Kvalitním zabezpečovacím systémem můžete zvýšit nejen ochranu svého majetku, ale také pocit bezpečí. Některé pojišťovny dokonce při pojištění domácnosti vyžadují pořádný zabezpečovací systém v domě.

Jak zabezpečit dům?

Pro zabezpečení domu si můžete například pořídit pořádného hlídacího psa, kterého se bude každý zloděj bát a návštěvu vašeho pozemku si rychle rozmyslí po prvním zaštěkání. V tomto případě si musíte ale dávat pozor na řádné označení pozemku, že je hlídán psem, a také na pořádné zabezpečení pozemku proti útěku psa.

Nejúčinnější zabezpečovací systém na domě je elektronický alarm, který má navíc externí zdroj energie. Právě externí zdroj energie je u zabezpečovacího systému domu velice důležitý. Velké procento zlodějů totiž může napadnout před vniknutím do domu vyřadit elektřinu v domě. V tomto případě musí nastoupit externí zdroj energie, kterým je většinou velkokapacitní baterie.

Pro zabezpečení domu pomocí elektronického alarmu existuje více možností. Můžete mít jen čistě zvukové zabezpečení domu, které by mělo zloděje vystrašit již při vniknutí do domu zvukovým signálem.

Další možností je elektronický zabezpečovací systém napojený na hlídací službu, která je většinou na místě do pár minut po spuštění alarmu.

Další možnosti zabezpečení

Pokud budete mít i přes elektronický alarm ve svém domě strach, můžete si pořídit i bezpečnostní okna a dveře, které mohou výrazně zabránit zloději ve vniknutí do vašeho domu. Tyto bezpečnostní prvky mohou zároveň fungovat velmi účinně i odstrašujícím způsobem, kdy si zloděj jednoduše raději vybere jiný objekt, u kterého překoná vstupy do domu snadněji.

Další možností je také přenosný alarm napojený na bezpečnostní službu. Tedy ovladač s tlačítkem, který při stisknutí SOS tlačítka dokáže okamžitě přivolat pomoc.

Pokud se vydáte na dovolenou, můžete předcházet vykradení chytrým časovačem do zásuvky, který vždy na noc spustí osvětlení v domě tak, aby dům nevypadal opuštěně.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz