Vyrobte si vlastní adventní věnec ze skořápek ořechů. Jak na to?

adventní věnec
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Předvánoční čas se blíží a adventní věnec k němu neodmyslitelně patří. Pokud si doma nechcete vystavit kupovaný věnec, tak se můžete do jeho výroby pustit svépomocí ze skořápek vlašských ořechů. Můžete si z toho udělat pěkně prožitý předvánoční čas s dětmi nebo partnerem.

Adventní věnec ze skořápek ořechů

Adventní věnec, který bude ozdobený pomocí skořápek ořechů, vypadá velice originálně. Potřebujete k tomu dobře rozloupané ořechy, které budete dělit přímo napůl. Nejlepší metoda, jak rozdělit ořech přesně na dvě půlky, je za pomoci nože, kterým skořápku rozloupnete v jejím švu.

Dále budete na tento adventní věnec potřebovat držáky na svíčky a základový věnec z polystyrenu, který můžete koupit v papírnictví v různých velikostech.

Na věnec vybírejte základnu o průměru minimálně 25 centimetrů. K lepení skořápek budete potřebovat lepidlo. Můžete použít lepidlo na dřevo nebo například vteřinové lepidlo. K lepení se dá použít i tavná pistole.

Udělejte si na adventní věnec dostatek času

Přece jenom nalepit přesně jednu skořápku vedle druhé chce svůj čas, proto nedělejte adventní věnec ve spěchu. Rozměřte si přesně od sebe držáky na svíčky, které mají většinou hrot, který můžete rovnou zapíchnout do polystyrenového podkladu.

Držáky na svíčky zapíchněte na výšku skořápek, které potom uložíte do tohoto místa. Věnec začnete lepit právě z tohoto místa tak, aby se končilo poslední spodní řadu, kde už nějaká ta nedokonalost, pokud by vám to náhodou nevyšlo, nebude vidět.

Snažte se skládat skořápky co nejvíce k sobě, aby nebyl vůbec vidět podkladní polystyrenový věnec. V místě, kde by se vám to náhodou nepovedlo a polystyren by prosvítal, můžete rozbít jinou skořápku na několik kousků a malinkým kouskem místo zalepit.

Skořápky můžete klidně obarvit

Pokud si chcete adventní věnec obarvit a nechcete mít přírodní barvu skořápek, tak v tom rozhodně nic nebrání. Skořápky můžete obarvit pomocí spreje na dřevo.

Rozprostřete si skořápky na podložku, například na staré noviny. Okolo každé skořápky si nechte dostatek místa, aby ji bylo možno sprejem nastříkat celou. Rozhodně stříkejte již rozloupnuté skořápky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz