Jak odstranit zaschlou barvu po malování. Vyzkoušejte několik možností

malovani zdi
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Odstranit zaschlou barvu z parket či například jiné podlahy může být někdy opravdu oříšek. Pokud se chystáte malovat nebo jakkoliv v domě či bytě manipulovat s barvou na stěny, tak se opravdu vyplatí investovat svůj čas do důkladného přikrytí všeho nábytku a podlah igelitem nebo jiným ochranným prvkem.

Je to mnohem rychlejší, než potom barvu z podlahy či nábytku složitě drhnout. Ale co dělat, když je už pozdě a barva zaschla na podlaze?

Jak odstranit zaschlou barvu

Zaschlou barvu můžete zkusit odstranit pomocí vlhkého hadříku, pokud není barva ještě příliš dlouho zaschlá. Základem je barvu pořádně rozmočit, aby se jí podařilo nasát co nejvíce vody a potom ji vydrhnout pomocí hadříku.

Pokud budete odstraňovat barvu tímto způsobem, tak vždy potom místo ještě jednou přeleštěte pomocí vlhkého hadru nebo pomocí vody se saponátem na podlahu, aby se z podlahy dostala i rozetřená barva okolo skvrny.

Odstranění zaschlé barvy pomocí parního čističe

Pokud máte čistit větší plochu a jedná se většinou o podlahy, tak se vyplatí zapůjčení profesionálního parního stroje, který si se zaschlou barvou poradí hravě a rychle. Parní stroj pracuje pod vysokou teplotou a pod vysokým tlakem. Dokáže tedy zaschlou barvu pomocí teplé páry rychle zvlhčit a pomocí tlaku odstranit ze země.

Nejlepší je na zaschnutou barvu parní čistič, který nečistoty rovnou odsává. Tento profesionální přístroj si většinou můžete zapůjčit v půjčovně stavebního nářadí. Při větší ploše k čištění se to časově opravdu vyplatí.

Pokud nic z tohoto nepomůže, je na řadě chemie

Jestli nemůžete zaschlou barvu odstranit pomocí obyčejné vody, tak přichází na řadu chemie. Můžete začít u prostředku na nádobí, který by mohl se zaschlou skvrnou od barvy pomoci.

Pokud by nepomohl saponát na nádobí, tak můžete vyzkoušet ředidlo, které by mělo barvu odstranit zaručeně. Při používání ředidla ale musíte vědět, na jaký podklad ho používáte. Ředidlo nepoužívejte na lakované podlahy typu parket.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz