Jak připravit auto na zimu. Co všechno je potřeba dát dohromady?

auto na zimu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Připravit auto na zimu je opravdu velmi důležité. Není radno tuto přípravu podceňovat, jinak se vám může stát, že v zimě narazíte na problém. Nejde jen o technický stav vozu, ale také o jeho ochranu před zimou.

Auto na zimu připravte včas

Připravit auto na zimu můžete klidně už v průběhu listopadu. To, že by měl mít každý řidič na začátku listopadu přezuto, ví asi úplně každý. Ale myslíte také na ostatní věci, které je potřeba dát před zimou dohromady?

Před zimou si překontrolujte kapalinu v chladiči, že má dostatek nemrznoucí směsi. To stejné platí ale i u ostřikovačů.

Možná se někomu může zdát, že ostřikovače při jízdě nepotřebuje, ale věřte, že jsou situace, kdy vám to může zachránit i život. Proto je dobré dolít ostřikovače nemrznoucí směsí do ostřikovačů.

Jak dále připravit auto na zimu?

Další důležitá věc, která by vás v zimě neměla překvapit, je autobaterie, která by hlavně v nízkých teplotách měla být opravdu v kondici. V dnešní době si můžete koupit měřák autobaterie nebo se zastavit v některém ze servisů, kde vám autobaterii proměří.

Pokud nechcete nic z toho absolvovat, tak autobaterii prostě připojte na nabíječku, aby byla nabitá do plného stavu.

Auto na zimu můžete připravit také z hlediska ochrany laku. V zimě se na silnicích používá technická sůl, která vás chrání před namrzlou silnicí. Pro lak auta to však není rozhodně nic dobrého, proto je dobré auto před zimou umýt a kvalitně navoskovat.

Na co ještě nezapomenout?

Rozhodně nezapomínejte na pořádnou výbavu svého auta. Pokud se chystáte například na zimní dovolenou, tak překontrolujte přítomnost zimních řetězů, rezervního kola, výstražných vest a teplého oblečení pro případ, že někde na cestě zůstanete stát.

Někteří zkušenější řidiči si do svého vozu dávají také pytlík, kde mají jemný štěrk. To pro případ, že uvíznete na zledovatělé cestě a nebudete se moci s autem pohnout. Štěrk nasypete pod poháněná kola a zaručeně vyjedete.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz