Vybudujte si na zahradě vlastní bazén. Jaké jsou možnosti?

bazén na léto
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Dostali se nápad pořídit si bazén na léto a přemýšlíte, jaký bude ten nejlepší? Pojďte se podívat s námi, jaké jsou možnosti bazénu a co všechno k jeho vybudování budete potřebovat.

Zapuštěný bazén

Pokud chcete zapuštěný kopaný bazén, bude stavba o něco náročnější. Tato varianta je většinou trvalým vybudováním bazénu na určitém místě. Proto si dobře rozmyslete, které místo je na zahradě nejslunnější.

Základem pro pořádný bazén je pořádný základ. Pod kopaný bazén se buduje v dané hloubce základová deska z betonu. Zakopaný bazén na léto si můžete postavit ze ztraceného bednění, a vylít stěny betonem nebo si můžete objednat plastovou nádobu, která bude tvořit vnitřní část bazénu.

Vždy si před finální pokládkou bazénu do předem připravené díry pořádně promyslete všechny přívody. Ke kopanému zapuštěnému bazénu by se určitě měl natáhnout přívod elektřiny, přívod vody, přívod a odvod vody pro filtraci.

Polozapuštěný bazén

Pokud si koupíte bazén, který sám o sobě drží kostru, můžete si ho takzvaně polo zapustit. Výhodou takového polozapuštěného bazénu je jeho větší pevnost, než když ho postavíte jen tak na rovnou plochu.

Není to ale jediná výhoda. Další výhodou takto polozapuštěného bazénu je také jeho výška. Díky zapuštění do země si stanovíte vlastní finální výšku bazénu.

Kolem polozapuštěného bazénu můžete postavit pěknou terasu, tedy zvětšíte plochu kolem bazénu. Pro postavení terásky kolem polozapuštěného bazénu mohou výborně posloužit dřevo plastová terasová prkna.

Nafukovací bazén do zahrady

Pokud potřebujete rychle vyřešit svoji situaci, a chcete mít svůj bazén na léto co nejdříve, tak nejrychlejší cestou je pořízení nafukovacího bazénu. U tohoto typu bazénu stačí jen nafouknout jeho vrchní okraj pomocí hustilky.

Nafukovací bazén si postavte na co nejvíce rovnou plochu. Dobré je si pod bazén nachystat fólii, která zamezí protrhnutí spodní části bazénu.

Díky dokonalému vyrovnání spodní strany bazénu dokážete napustit vodu ideálně do roviny. Díky tomu bude nafukovací bazén pěkně držet tvar.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz