Ložní povlečení: Flanelové zahřeje, satén je luxusní a bambus pro alergiky

lozni povleceni
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Kvalitní spánek pozitivně působí na zdraví člověka. Kupodivu na to, jak se vyspíte, má vliv také to, jaké ložní povlečení v ložnici máte. Když nespíte dobře, následující den po probuzení se budete cítit unaveni a celý den možná bude stát za nic. Jaké možnosti se vám nabízejí při nákupu povlečení na peřiny?

Stále oblíbený damašek

Současná nabídka obchodů je opravdu pestrá. Zatímco v minulosti bylo povlečení obvykle pouze damaškové, a to nejčastěji v bílé barvě, dnes je doba úplně jinde. Na trhu jsou další materiály, z nichž se ložní prádlo šije.

Damašek ze 100%  bavlny přitom zůstává jedním z nich. V nabídce najdete složité vytkávané vzory, které vytvoří v interiéru ložnice kouzelné odpočinkové prostředí.

Flanelové povlečení vás zahřeje

Jestliže v zimě trpíte pocitem studených nohou, jistě uvítáte teplejší povlečení, pod nímž vám nebude chladno. Flanelové povlečení je pro vás tedy přímo ideální. Vyrábí se z vysoce kvalitní 100% bavlny, která speciální úpravou získá vlasový efekt, jenž hřeje.

Nápaditost designérů je také velká, takže si můžete vybírat z různých vzorů, ať už květinových, geometrických nebo jednobarevných.

Satén s nádechem luxusu

Pokud si ve své ložnici potrpíte na luxus, pak vám v ní nesmí chybět saténové povlečení. Bavlněný satén má hustou a pevnou strukturu s jemným lesklým povrchem. Výborně saje pot a je prodyšný. Vytvoří vám uklidňující atmosféru, která vás připraví na kvalitní spaní.

Krepové povlečení i do dětského pokoje

Neradi žehlíte? Pak určitě vybírejte krepové povlečení. Je praktické, protože po vyprání a usušení ho stačí už jen uložit do skříně nebo rovnou povléci peřiny. Nemusíte ho vůbec žehlit a ušetříte si spoustu času i práce.

Krepové povlečení se vyrábí i v dětských vzorech. Bývá zpracované plátnovou vazbou s klasickým krepováním. Nejčastěji se používá 100% bavlněné plátno, které je nejpříjemnější.

Bambusové povlečení

Máte-li rádi přírodní materiály, tak se pro vás bude hodit bambusové ložní povlečení, které je vhodné zvláště pro alergiky. Bambus má také antibakteriální účinky, dobře absorbuje pot a odvádí vlhkost a na omak je velmi jemný s přirozeným leskem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz