Vezměte si s sebou do práce domácí sendvič. Vhodný na oběd nebo svačinu

domácí sendvič
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Domácí sendvič je výbornou variantou na rychlý oběd nebo větší svačinu do práce či do školy. I proto je v Anglii tak oblíbený. Přečtěte si náš článek a vyzkoušejte ho.

Jaký je nejznámější sendvič?

Celosvětově nejznámějším druhem sendviče je club sandwich, který připravují i známí čeští šéfkuchaři. Na klasický club sandwich budete potřebovat 3 plátky toustového chleba, salátovou okurku, rajče, ledový salát, majonézu, vejce, slaninu, kuřecí prsa, sůl a pepř.

První plátek toustového chleba namažte majonézou, dejte na něj sálat, okurku, rajče, osmažené vejce a slaninu. Druhý plátek chleba namažte opět majonézou, dejte na něj salát, okurku, rajče, opečené kuřecí maso a zbytek slaniny. Třetí plátek namažte pouze majonézou.

Nyní už stačí pouze zkompletovat domácí sendvič. První plátek s vejcem přijde naspod, na něj dejte druhý plátek s kuřecím masem a nahoru dejte třetí plátek pouze s majonézou. Club sendvič můžete propíchnout párátky, aby lépe držel, a můžete jej pro efekt rozříznout na trojúhelníky.

Domácí sendvič s vaječným salátem s brokolicí

Na výborný sendvič s vaječným salátem budete potřebovat toustový chléb, nakrájenou šunku, nakrájenou uvařenou brokolici, majonézu, nasekanou pažitku, sůl, nakrájená vejce uvařená natvrdo a listy ledového salátu.

Na přípravu vaječného salátu budete potřebovat všechny suroviny kromě toustového chleba a ledového salátu. Ostatní ingredience stačí zamíchat v míse a sálat je hotový. Na plátek toustového chleba dejte list salátu a lžící rozprostřete vaječný salát. Nakonec přiklopte druhým chlebem a máte hotový domácí sendvič.

Máte rádi avokádo? Vyzkoušejte tuto variantu

Vezměte si 2 plátky toustového chleba a pomažte je bazalkovým pestem. Na jeden chléb potom položte listy špenátu, nakrájené avokádo, nakrájené kousky eidamu a kozího sýru. Poté spojte oba chleby.

Pro lepší chuť nechejte domácí sendvič ještě zapéct v troubě. Bude stačit chvilička, aby sendvič získal krásnou zlatavou barvu a aby se sýry spojily. Uvidíte, jak vám tento sendvič zachutná!

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz