Jak na vybavení dětského pokoje? Přečtěte si naše rady a tipy

Dětského pokoje
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pří zařizování dětského pokoje musíme brát v potaz, zda ho zařizujeme pro chlapce nebo dívku, a také musíme pokojík zařizovat podle věku dítěte.

Základní vybavení dětských pokojů

V dětském pokoji nesmí chybět základní věci. Základem je psací stůl, dostatečně velká postel, kvalitní ergonomická židle, a šatní skříň.Vždy se musíme řídit velikostí daného pokoje. Počítejte s tím, že dítě bude potřebovat i své místo na hraní.

U rozmístění dětského pokoje se snažte psací stůl umístit nejlépe pod okno. Pokud to situace nedovoluje, tak co nejblíže k oknu. Čím více se podaří ho dostat k oknu, tím více světla bude dítě mít u stolu.Kolem stolu by se měl nechávat dostatek místa, tak aby se dítě mohlo pohodlně usadit, a pracovat na stole. Umístění postele zvolte, pokud to situace dovoluje u zdi. Ideálně se snažte nábytek rozmístit po obvodových stěnách pokoje. Tak dítěti zůstane co nejvíce místa k volnému pohybu.

Vychytávky do dětského pokoje

Dětem do dětského pokoje můžete pořídit spoustu vychytávek, jako jsou třeba fosforeskující hvězdičky na strop, dětské hrací koberce nebo třeba magnetická tabule. Magnetická tabule může dobře rozvíjet dětskou představivost.

Pokud nemáte dostatek místa pro umístění magnetické tabule, můžete se vydat cestou magnetické barvy na stěnu, která díky obsahu železného pigmentu funguje stejně jako magnetická tabule. Označuje se jako magnetická barva do interiérů. Nátěr zvládne každý, který už někdy v životě maloval v domě nebo bytě interiérové stěny.

Na co si dát pozor při zařizování dětského pokoje?

Dítě by mělo mít ve svém pokoji dostatek místa na všechno. Mělo by mít dostatek místa pro učení, ale i pro trávení volného času a odpočinku.Ideální je, pokud to prostor dovoluje, aby nábytek a ostatní vybavení bylo na maximálně 50 % prostoru, a zbytek prostoru sloužil pro hraní, a dostatečně možné relaxaci.

Nebojte se dítěti do pokoje dát i kytku, budete ho tak učit základní zodpovědnosti, kdy se bude muset o kytku starat. Co se naopak u menších dětí nedoporučuje, tak je přítomnost počítače nebo televize přímo v pokojíčku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz