Vlastní výroba vánoční dekorace originálně ozdobí dům i domácnost. Jak se do toho pustit?

vanocni osvetleni
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vánoční dekorace různých forem patří již neodmyslitelně k předvánočnímu času a pokud chcete mít originální vánoční dekoraci, kterou nemá nikdo ze sousedů z okolí, tak si můžete vyrobit vlastní osvětlenou dekoraci podle svého vkusu. Vyrobte si tak snadno venkovní i vnitřní světelné dekorace.

Vlastní vánoční světelná dekorace

Osvětlené vánoční dekorace není těžké vyrobit, i když se to může na první pohled zdát jako velice složitá práce. Pokud máte něco obkoukaného z obchodu, můžete si tuto dekoraci doma vyrobit.

Dekorace, které jsou větší, jsou většinou hodně drahé, ale doma to můžete zvládnout za desetinu ceny. Vyrobit si můžete například osvětlené sáně nebo soba. Klidně si také můžete vyrobit vánoční kometu, kterou umístíte na komín nebo do okna domu.

Ale jak vyrobit kvalitní vánoční dekoraci pouze s domácím vybavením?

Vánoční dekorace potřebuje pevný základ

Na výrobu vánoční dekorace si musíte udělat pořádný a pevný základ, který bude mít již tvar hotové dekorace. Pokud budete chtít vyrobit osvětlené sáně, tak můžete použít přímo staré sáně, které nasvítíte nebo si vyrobíte vlastní sáně pomocí pevného drátu nebo dřeva.

Materiál můžete použít opravdu jakýkoliv. Vždy myslete ale na to, že dekorace bude za denního světla vidět i bez osvětlení, takže by i tak měla nějak vypadat. Jakmile budete mít vytvořený základ dekorace, tak přichází řada na osvětlení.

Jak osvětlit domácí dekoraci?

Domácí dekorace se nejlépe osvětlí pomocí světelné hadice, kterou koupíte hotovou i s přívodním kabelem. Výhodou světlené hadice je její tvárnost. Hadice se dokonce dají mezi sebou i spojovat. Hadici musíte na dekoraci připevňovat tak, aby se dokázala omotat jedním tahem.

Pro připevnění světelné hadice používejte plastové pásky, které se nebudou při přitahování do hadice zařezávat. Můžete použít i jiný světelný zdroj, například světelný led řetěz, který kolem konstrukce jen omotáte.

Pokud chcete mít své vánoční osvětlení domu nebo vnitřních prostor opravdu vychytané, tak si můžete pořídit i časovou spínací zásuvku a dekorace se bude spouštět i vypínat podle nastaveného času, který si vyberete.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz