Údržba sekačky. Jak správně udržovat sekačku, aby dlouho vydržela

sekacka na travu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Údržba sekačky na trávu by se neměla podceňovat, můžete díky tomu prodloužit její životnost. Správně udržovat je třeba nejen její motorovou část, ale celkově celou sekačku. Stejně jako motor potřebuje zvláštní péči, tak i tělo a podvozek sekačky. Ideální je provádět údržbu po každém sečení.

Údržba sekačky po každém sečení

Udržovat sekačku je potřeba po každém sečení. Pravidelný větší servis stačí dělat jednou až dvakrát za celou sezónu podle toho, jak často a jaké plochy sečete.

Pokud chcete své sekačce dopřát ten nejlepší servis, tak je dobré nainstalovat na novou sekačku počítadlo moto hodin a dodržovat pravidelný servisní interval podle něj.

Většinu údržby můžete zvládnout doma. Pokud na to však nemáte prostor a potřebné vybavení, tak bude dobré si najít nejbližší servis sekaček, kde se vám o ni jistě rádi postarají.

Jak udržovat sekačku?

Po každém sečení je nutné dodržovat tyto zásadní kroky. Doplňte si palivo na další sečení. Sekačku po každém sečení důkladně očistěte od trávy, která by tam potom později zaschla a udělala velkou tvrdou překážku v oblasti nožů. Po každém sečení překontrolujte nože a jejich ostrou hranu.

Po pravidelných intervalech je velmi důležité u motorové sekačky měnit olej a vzduchový filtr, který při sečení dostává opravdu hodně zabrat, protože je neustále v prachu.

Překontrolujte také šrouby, které drží nože, zda jsou v pořádku. Čas od času je také potřeba u sekačky vyměnit zapalovací svíčku ve válci.

Nezapomínejte na broušení nožů

I když jsou nože na začátku ostré, tak vlivem nerovnosti terénu, kdy nože čas od času zajedou i do hlíny, je potřeba je brousit. Nože si zvládnete nabrousit i doma pomocí brusného kotouče na železo.

Pokud nebudete nože brousit a budete je mít tupé, tak to velmi rychle poznáte na svém trávníku, který bude mít roztřepené konečky a budou se vám v trávníku objevovat suché fleky.

Zdroj informací: Bauhaus, Napady-navody.cz

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz