Údržba bazénové vody. Jak mít čistou vodu v bazénu i bez filtrace

čistá voda v bazénu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud chcete mít vodu v bazénu po celé léto průzračně modrou a čistou, tak se jí musíte také trochu věnovat. Voda se bez dostatečné péče začne kazit a během chvilky budete mít místo bazénu brčál, který může začít zapáchat, a také být plný larev komárů.

Jak udržet čistou vodu v bazénu?

Pokud máte doma menší bazén, ke kterému nemáte filtraci, budete muset vodu udržovat pouze pomocí bazénové chemie, kterou si pořídíte v každém hobby marketu nebo supermarketu. Vždy si pečlivě prostudujte návod, jak se daná chemie do bazénové vody používá. Zajímá vás podrobný návod, dávkování a konkrétní přípravky? Vše zjistíte v článku jak a čím vyčistit vodu v bazénu?

Dodržujte ochrannou dobu, kdy by se do vody nemělo chodit po použití chemie. Nepřidávejte více chemie, než uvádí návod v domnění, že vodě více pomůžete. Můžete si tak spíše zapříčinit podráždění očí nebo kůže než větší čistoty bazénu.

Vodu v bazénu budete muset čas od času vyčistit i pomocí sítka od listí a nečistot, které se do vody dostávají ze vzduchu. Velice pomáhá zakrývat bazén pomocí plachty, pokud se v něm zrovna nekoupete.

Pokud budete mít větší bazén, kde je množství vody několikanásobně větší, budete už muset pořídit i bazénovou filtraci, která se bude starat o čistou vodu v bazénu a bude filtrovat i případné nečistoty, které se do vody dostávají zvenčí.

Bazénové filtrace

Pomocí filtrace budete vodu v bazénu udržovat mnohem jednodušeji čistou. Bazénová filtrace je mechanický nástroj, přes který proudí voda z bazénu. Vodu s nečistoty čerpá filtrace ven z bazénu, a druhu stranou ji vrací přefiltrovanou zpátky.

Můžete si vybírat mezi filtrací s papírovou vložkou nebo s kvalitnější pískovou filtrací. Do filtrací se prodává speciální filtrovací písek, který zachytí mnohem více nečistot, než by zachytila filtrace s papírovou vložkou. Bazénovou filtraci je potřeba čas od času vyčistit a písek v ní vyměnit.

I při používání bazénové filtrace nezapomínejte na úpravu vody pomocí bazénové chemie. Pokud máte možnost bazén zakrývat, tak je to s ohledem na čistotu vody vhodné u každého bazénu, ať už menšího nebo většího.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz