Příprava na autoškolu. Jak zvládnout závěrečné testy a jízdy

Příprava na autoškolu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Příprava na závěrečné zkoušky v autoškole čeká každého z budoucích řidičů. Někdo to zvládne hravě a jiný s tím má obrovský problém. Příprava na autoškolu by měla být opravdu důkladná, aby se nemusela zkouška opakovat.

Opakování zkoušek je vždy zpoplatněné dalším poplatkem, a tak se vám může řidičské oprávnění ještě o něco prodražit. Je tak mnohem lepší se dopředu pořádně připravit.

Příprava na závěrečné testy

Již v průběhu docházení do autoškoly si hlídejte svoji docházku na hodiny a snažte se jich zvládnout co nejvíce. V každé autoškole se probírá v hodinách vše, co vás později u testů může potkat. Většinou máte možnost si i přímo v hodinách autoškoly vyzkoušet testové otázky nanečisto.

Příprava by neměla probíhat jen formou učení se testů a snažení se dosáhnout na nejmenší možný výsledek, kterým testy projdete. Každý by se měl snažit dosáhnout plného počtu bodů ze všech testovacích otázek.

Příprava na autoškolu je jednou velkou přípravou na budoucí řidičský život. Není tedy ani tak důležité, jak dobře zvládnete testy v autoškole, ale to co si z hodin prosezených v lavicích autoškoly odnesete do svého řidičského života. Jednoduše řečeno, je důležité to, co je v testech, i správně pochopit, a tyto zkušenosti potom aplikovat do běžného provozu.

Pokud si chcete testovací otázky cvičit i doma, tak máte možnost navštívit webové stránky ministerstva dopravy, kde jsou sady testovacích otázek zdarma. Testování probíhá stejně, jako když jdete poté na závěrečné testy v autoškole.

Příprava závěrečné na jízdy

Na jízdy se můžete připravovat pouze na oficiálních jízdách s instruktorem v autoškole. Nikdy by vás nemělo napadnout sednout za volant nebo řídítka motocyklu ještě před dokončením autoškoly a řádném vydání řidičského oprávnění.

Příprava na závěrečné jízdy není složitá. Při jízdách s instruktorem si v posledních pár hodinách zkoušejte hlavně to, co vám nejde.

Pokud vám například nejdou rozjezdy či rozjezdy do kopce nebo máte problém s křižovatkou, nebojte se to říct instruktorovi, který to s vámi jistě procvičí. S proaktivním přístupem se dokážete nejlépe připravit na závěrečné zkoušky v autoškole.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz