Svatební hry. Vyzkoušejte svatební tombolu nebo královský kočár

svatební hry
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Většinou svatební hry padnou do rukou svědků, kteří je musí zajistit. Ve většině případů se také dva svědci neznají, takže ze začátku může být komunikace poněkud náročná. Také se často stává, že člověk nemá se svědčením žádnou zkušenost, takže bude muset v průběhu her bojovat i s nervozitou nebo trémou při vystupovaní před větším množstvím lidí.

Tipy na svatební hry

Pokud neznáte žádné svatební hry, tak se můžete inspirovat v tomto článku. Vždy musíte brát ohledy na věkové složení hostů a snažit se vymyslet zábavu pro mladší i starší ročníky, ale hlavně myslet na ženicha s nevěstou a snažit se respektovat jejich přání.

Někdy se může stát, že si ženich s nevěstou přímo řeknou, o jaké svatební hry mají na svatbě zájem. Jindy se také můžete setkat s úplným protikladem, kdy si nebudou přát žádnou. V tomto případě je lepší mít alespoň něco připraveno pro případ nouze.

Tombola nebo královský kočár

Svatební tombola nebo královský kočár patří mezi oblíbené svatební hry.

Svatební tombola – návod

Pokud chcete pro ženicha s nevěstou něco přivydělat, můžete připravit svatební tombolu, kdy připravíte například 30 zábavných cen, jako je třeba večeře při svíčkách (polévka ze sáčku a dvě čajové svíčky) nebo zlatá cihla (klasická cihla nastříkaná zlatou barvou) atd.

Nápady na svatební tombolu mohou být různé. Opravdu se dá vymyslet spousta cen, které pobaví. Před slosováním budete prodávat lístky do tomboly za dobrovolnou nebo určenou cenu. Výtěžek jde samozřejmě ženichovi a nevěstě.

Svatební hra královský kočár

Mezi svatební hry patří i královský kočár, na který najdete podrobný příběh na internetu. Jde o to, že ze židlí poskládáte tvar kočáru, na které posadíte svatební hosty. Budete číst příběh, kde budete jmenovat jednotlivé části vozu, například levé přední kolo nebo pravé zadní kolo.

Po přečtení musí daná osoba stoupnout, pokud zapomene, tak musí vypít panáka tvrdého alkoholu. Příběh si můžete najít nebo si ho vytvořit individuálně a vtipně přímo o nevěstě a ženichovi.

Můžete připravit i hry přímo pro novomanžele

Skvělou svatební hrou přímo pro novomanžele je novomanželský kvíz se zvedáním bot nad hlavu. Ženicha s nevěstou posadíte na dvě židle zády k sobě. Každý si vezme do jedné ruky svoji botu a do druhé ruky botu toho druhého.

Jeden ze svědků bude potom manželům pokládat otázky. Jako například, kdo doma více uklízí? Nebo, kdo je lepší řidič? Manželé budou odpovídat podle sebe a jen publikum uvidí, jestli se shodnou nebo ne.

Další skvělou hrou pro novomanžele je poznávání svého protějšku mezi ostatními hosty. Nevěstě zavážete pořádně oči a postavíte vedle sebe 10 pánů. Nevěsta pak musí hmatem podle hýždí najít svého muže.

U ženicha je to podobné, zavážete mu oči a posadíte 10 dam na židle. Ženich potom musí podle kotníku poznat svoji nevěstu.

Zdroj informací: Napady-navody.cz

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz