Umývání oken je pruda. Jak si zjednodušit práci, aby to byla hračka

umývání oken
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Udržování čistoty v domácnosti obnáší také pravidelné umývání oken. Je to ale činnost, v níž zalíbení najde asi málokdo. Je to prostě pruda. Přesto je třeba se do toho občas pustit, aby byl skrze okna hezký výhled ven. Jak si umývání oken zjednodušit?

Voda a utěrka z mikrovlákna

Nikdy neumývejte okna v mrazech, špína by nešla dobře smýt. Základem pro umývání oken je totiž voda. A k tomu tzv. švédská utěrka. Tímto duem můžeme okna jednoduše zbavit nánosu špíny. Ovšem pouze za předpokladu, že jich doma nemáte větší počet.

To by vám pak také mohly od umývání málem ruce upadnout. V takovém případě by ke slovu přišli užiteční pomocníci. Tím jsou třeba schůdky nebo žebřík, abyste dobře dosáhli i na nejvrchnější část oken.

Čistič oken na teleskopické tyči

Anebo si můžete vypomoci praktickým čističem oken na teleskopické tyči. Pracovat s ním je radost.

Z jedné strany má hadr, který namáčíte ve vodě s čisticím přípravkem a umýváte sklo. Z druhé strany je pak gumová stěrka, s jejíž pomocí zbavíte sklo přebytečné vody a vytřete ho do sucha.

Na závěr pak už jen stačí okenní skleněné tabule přeleštit suchou utěrkou z mikrovlákna.

Aku vysavač na umývání oken

Moderní doba pokročila a na trhu se objevily i električtí pomocníci na umývání oken. Vysavač na okna vodu z okenních tabulek odsává elektricky, čímž zajistí perfektní lesk.

A vlastně nejen na oknech. Můžeme ho použít i na dlaždice, zrcadla nebo ve sprchových koutech a na úklid koupelny. I když je jeho pořizovací cena vyšší, než kolik stojí mikrovláknová utěrka, jistě se oplatí si ho domů pořídit.

Zjednodušuje práci, která pak jde rychleji od ruky. Úklid může být díky němu i zábavný. Jako zdroj energie se využívá akumulátor, takže nemusíte mít strach, že byste pracovali s vodou pod elektrickým proudem ze zásuvky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz