Stojánek na mobil ve tvaru ruky. Vyrobte si ho snadno ze sádry

stojanek na mobil
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete mít doma opravdu originální stojánek na mobil? Můžete si ho snadno vyrobit pomocí latexové rukavice a sádry. Sádra má nejen skvělou tvarovatelnost, ale navíc na ní můžete i pomocí speciálních barev malovat, takže si stojánek vyzdobíte přesně podle představ. Velkou výhodou je, že výrobní náklady vás vyjdou jen na pár korun.

Stojánek na mobil

K výrobě stojánku na mobil ve tvaru ruky budete potřebovat bílou sádru, vodu, kelímek na míchání sádry, latexovou rukavici a mobilní telefon. Předem si nachystejte vhodnou podložku, na které si budete sádru míchat a potom odlévat do tvaru stojánku na mobilní telefon.

Před výrobou stojánku je potřeba si správně namíchat sádru. Většinou na každém balení sádry najdete přesný postup od výrobce, jak by se měla sádra míchat.

Stojánek na mobil však bude potřebovat o mnoho řidší konzistenci, než když sádrou vyspravujete díru ve zdi. Proto při míchání sádry přidejte do směsi více vody.

Připravte si latexovou rukavici

Až budete mít dokonale rozmíchanou bílou sádru, tak ji nalijete do latexové rukavice. Nalívejte sádrovou hmotu až skoro k hornímu okraji rukavice tak, aby šla rukavice na konci zavázat pomocí gumičky.

Naplněnou latexovou rukavici následně několikrát pomačkejte, aby se sádra dostala do každého prostoru rukavice. Pomocí svého mobilu poté můžete vytvarovat přesný tvar stojánku.

Rukavici položte na stůl a mobil s ní jakoby obejměte. Jako by to byla ruka, která drží mobil. V této pozici nechte naplněnou rukavici se sádrou i mobilním telefonem ztuhnout.

Z rukavice vytáhnete hotový stojan ve tvaru ruky

Asi po hodině tvrdnutí sádry můžete mobil oddělat a latexovou rukavici odstranit. Výsledkem bude přesný stojánek ve tvaru lidské ruky, který bude mobil dobře držet. Při tuhnutí s rukavicí nijak nemanipulujte.

Po vytažení stojánku z latexové rukavice ho můžete libovolně vylepšit pomocí barev. Na sádru se prodávají speciální barvy, které na ní budou dobře držet. Držák na telefon si můžete ze sádry odlít i v jiném tvaru, vždy musíte mít však dobrou formu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz