Smetanová pepřová omáčka: Vyzkoušejte tuto rychlou dobrotu

pepřová omáčka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zachutnala vám pepřová omáčka, kterou vám někdo připravil? Tuto skvělou rychlou dobrotu si můžete připravit během pár minut doma i vy.

Pokud se rozhodnete pro její přípravu, tak pamatujte, že se vyplatí si ji připravit o den dříve. Pepř pak bude mít mnohem více času se v omáčce rozležet a díky tomu bude omáčka daleko chutnější a výraznější.

Z čeho se smetanová pepřová omáčka připravuje?

Smetanová pepřová omáčka nepotřebuje moc surovin. Je to jedno z jednodušších jídel, které zvládne uvařit i nezkušený kuchař. Na smetanovou pepřovou omáčku budete potřebovat:

  • Sůl
  • Zelený pepř
  • 250 ml smetany na vaření
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 250 ml vývaru nebo bujonu
  • 1 cibuli
  • Máslo

Pepřová omáčka potřebuje zelený pepř, který většinou koupíte v menší skleničce, ve které je zelený pepř zavařený v láku.

Opravdu je lepší použít tento pepř, který můžete v omáčce nechat a kuličky pepře konzumovat rovnou s omáčkou. Jiný druh pepře by mohl způsobit, že tato omáčka bude příliš pálivá.

Pepřová omáčka se dá uvařit během půl hodiny

Jako první si nakrájíte cibulku, kterou na másle osmahnete. Potom přidáte zelený pepř, který budete s cibulkou ještě chvilku restovat. Po zhruba 2 – 3 minutách přilijete obě smetany a vývar nebo bujon rozmíchaný v horké vodě. K tomu přidáte ½ lžičky soli a pořádně promícháte.

Celou omáčku přivedete k varu a budete vařit zhruba 20 minut. Čím déle budete pepřovou omáčku vařit, tak tím více se do ní uvolní pepřová chuť a tím bude i hustší, protože se z ní v průběhu vaření bude opařovat voda.

K čemu se tato omáčka nejvíce hodí?

Každý má rád omáčku k něčemu jinému, smetanová pepřová omáčka se však nejvíce hodí ke kuřecímu nebo vepřovému masu, které je připraveno přírodně.

Jako příloha jsou velice dobré brambory, které můžete připravit jako hranolky nebo americké brambory. Pepřovou omáčkou vždy přelijte na talíři jen maso. Nezapomínejte při servírování nabrat v omáčce i pár kuliček zeleného pepře.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz